Ana Konjuh uspješno je svladala i drugu prepreku na WTA turniru u Pragu. Domaću predstavnicu Marketu Vondroušovu svladala rezultatom 6:4 i 7:6(2).
Sedma nositeljica vodila je veliku borbu protiv 115. tenisačice svijeta, ali je na kraju ipak uspjela protivnicu ‘slomiti’ u dva seta.
U prvoj dionici ključnu prednost breaka je stekla u samom otvaranju, nakon prva tri odigrana gema. U drugoj je vodila 5:2, ali je nakon toga čak tri puta gubila svoj servis, propustila jednu meč loptu i na kraju sve morala riješiti u 13. igri, gdje protivnici nije dala previše izgleda za potpuni povratak u meč.
Ana će četvrtfinalu igrati protiv Latvijke Jelene Ostapenko, 50. s WTA ljestvice, koja je u tri seta eliminirala drugu nositeljicu, Caroline Wozniacki. (Foto: David Johansson)






