Cvitanović: Sretan sam, jer su i moji igrači sretni! Kek: Nema drame, ali nije dobro što nismo zabili treću u nizu

Kek

Nogometaši Dinama slavili su na Rujevici pobjedu nad aktualnim prvakom Rijekom te su učvrstili svoju poziciju na vrhu prvenstvene ljestvice.

Trener Dinama bio je očekivano odlično raspoložen poslije nove pobjede u još jednom derbiju, nakon što je proteklog vikenda dobio i Hajduk.

“Sretan sam čovjek, jer sam bio dio ovakve utakmice, ovakvog spektakla europske razine. Sretan sam najviše iz razloga što sam vidio prije, u tijeku i nakon utakmice, jedinu stvar koju sam tražio od igrača – da budu sretni, da se vrate s osmjehom i da izađu s osmjehom. Da učine sebe i sve ostale sretnima, stoga sam i ja sretan čovjek,” rekao je strateg Modrih, prenosi službena klupska stranica.

“Svaka utakmica, svaki protivnik i naša ekipa nosi određene zahtjeve. Međutim, stil i automatizmi moraju biti prepoznatljivi. Radimo na tome svakodnevno, kroz treninge i kroz utakmice. To je dobro, tako moramo nastaviti, ali nema euforije i pretjeranog uzbuđivanja s obzirom da smo na početku priče i onoga što stvaramo. Kao što sam već rekao, neću izdvajati pojedince, svi su oni igrači Dinama. Od prvog pa do zadnjeg igrača, a ekipa je najvažnija,” dodao je Cvitanović te istaknuo:

“Proces stvaranja igre nije od danas do sutra, i ja na tome inzistiram. Kao trener ne gledam da je ovo najbolja naša igra, već gledam da u svakoj utakmici i svakoj situaciji budemo bolji nego što smo bili u prethodnoj. Treba ostati ponizan i čvrsto na zemlji.”

Narednog tjedna Rijeku, Dinamo, Hajduk i Osijek čekaju europski izazovi u playoffu doigravanja za Ligu prvaka, odnosno Europsku ligu: “Poželio bih sreću svim hrvatskim klubovima u europskim natjecanjima. Za hrvatski nogomet puno bi značilo da imamo što više predstavnika u skupinama europskih natjecanja.”

Trener Rijeke Matjaž Kek bio je realan, njegova ekipa nije bila kompletna i ovaj poraz od jakog Dinama nije neočekivan: “Sada je pravo vrijeme da budemo zajedno Rijeka. Poraza će sigurno biti još, ali barem smo sada srušili taj mit o Rujevici. Nema nikakve drame, idemo dalje jer su pred nama novi teški izazovi.”

“U prvome dijelu nedostajalo je ritma i agresije, kod nekih igrača vidio se i strah, dok smo u nastavku ipak uspjeli stvoriti neke šanse, ali nedovoljno da bismo postigli pogodak. Nismo zabili već treću utakmicu u nizu i to sigurno nije dobro. Veliko hvala navijačima na podršci, pogotovo na kraju utakmice,” zaključio je Slovenac.

U srijedu Rijeka u doigravanju za ulazak u Ligu prvaka gostuje kod Olympiakosa, dok je Dinamo u četvrtak domaćin albanskom Skenderbeu, u prvoj utakmici playoffa Europske lige.

NOGOMET