Amerikanac iz Mornara pojačava Vukove, Bošnjak iz Cibone prešao u Cedevitu!

Bošnjak, KK Cedevita

Cibona je svoje redove pojačala američkim braničem Brandisom Raley-Rossom, koji stiže iz crnogorskog Mornara.

Raley-Ross je s ekipom iz Bara osvojio naslov prvaka Crne Gore, ispred Budućnosti, koja je uzela trofej ABA lige.

U 25 odigranih utakmica u ABA ligi Raley-Ross je postizao 15.6 poena u prosjeku, dok je u crnogorskom prvenstvu postizao 13.3 poena, uz tri skoka.

Brandis je 31-godišnjak, nije bio biran na NBA Draftu te je praktički čitavu karijeru proveo po klubovima diljem Europe, od Slovačke, Estonije i Grčke preko Litve i Bugarske, osim kratke epizode i osam utakmica u Erie BayHawksima, ekipom NBA razvojne lige.

Iz Cibone u Cedevitu

Novi igrač Cedevite je Domagoj Bošnjak, 23-godišnji branič visok, koji je prije dolaska u redove prvaka Hrvatske igrao za Široki, Zadar i Cibonu. S Cedevitom je potpisao trogodišnji ugovor.

Bošnjak je prošle dvije godine proveo u Ciboni, a u protekloj sezoni u ABA ligi je prosječno bilježio 5.4 poena, 2.1 skok i 1.8 asistencija za 21 i pol minutu, dok je u HT Premijer ligi bio na prosjeku od 8.3 poena, 2.9 skokova i 2.7 asistencija za 23 i pol minuta po utakmici.

Bošnjak je nastupao za U20, U18, U19, U17 i U16 reprezentacije Hrvatske. Ima zlatnu medalju iz 2011. godine s U16 Europskog prvenstva, brončanu medalju iz 2012. godine s U17 Svjetskog prvenstva i srebrnu medalju iz 2013. godine s U18 Europskog prvenstva.

Zaigrao je i u dvije utakmice seniorske reprezentacije Hrvatske u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. (Foto: KK Cedevita)

KOŠARKA