Červarov Metalurg gost zagrebačke Arene; Šprem: “Oni preferiraju sporiji rukomet, a mi moramo nametnuti svoj tempo”

Lovro Šprem

Lovro ŠpremRukometaši Croatia osiguranje Zagreba posljednju domaću utakmicu u kalendarskoj godini odigrat će u subotu, 07. prosinca protiv makedonskog Metalurga. U sklopu 12. kola SEHA Gazprom South Stream lige snage će odmjeriti hrvatski prvak i makedonski viceprvak. Početak susreta predviđen je za 17.30 sati, a ulaz u Arenu Zagreb je slobodan.

Utakmica s Lovćenom nam je došla u pravom trenutku, jer nakon onakvog poraza u Celju trebao nam je protivnik na kojemu si možemo podići samopouzdanje. Već od ponedjeljka smo krenuli s velikim brojem agresivnih treninga kroz koje smo popravljali sve što nije valjalo u porazu protiv slovenskog kluba. Metalurg je jaka i ozbiljna ekipa koja je do sada bila više koncentrirana na Ligu prvaka, ali u preostala dva kola SEHA lige, prije novogodišnje pauze, oni će dati sve od sebe da osvoje maksimalnih šest bodova,” najavio je Lovro Šprem, jedan od trenerovih aduta na lijevom krilu. 

Nakon 11 odigranih kola rukometaši Borisa Dvoršeka ostvarili su deset pobjeda, te poraz u Brestu. S druge strane, rukometaši bivšeg hrvatskog izbornika Lina Červara nakon osam odigranih utakmica imaju četiri pobjede, tri remija, te jedan poraz.

Šprem je uvjeren kako Zagrebaši imaju recept za pobjedu protiv Makedonaca: “Gledali smo ih i analizirali i mogu reći kako nas očekuje možda i najtežih 60 minuta u ovoj sezoni. Oni igraju jednu čvrstu 6-0 obranu, preferiraju sporiji rukomet i mali broj golova. Dakle, mi moramo nametnuti svoj tempo u kojemu ćemo ih pretrčati, te natjerati na moderni rukomet s velikim brojem golova. Ako u tome uspijemo velike su šanse da osvojimo sva tri boda.” (rk-zagreb.hr)

Dvoboj s Červarovim Metalurgom je na rasporedu u subotu od 17.30 sati.

AKTUALNO RUKOMET

Ostavi komentar