Najbolji hrvatski tenisač, Marin Čilić, ostvario je uspjeh karijere na Wimbledonu, plasmanom u svoje prvo četvrtfinale, gdje će mu suparnik biti Srbin Novak Đoković, prvi nositelj ovog prestižnog Grand Slam turnira.
Velike zasluge za ovaj rezultat idu i Goranu Ivaniševiću, Wimbledonskom pobjedniku iz 2001. godine, koji je trenutno Čilićev trener i savjetnik.
“Interesantno će biti. Novak mi je bio favorit broj jedan i prošle godine. I ove godine sam njega odabrao. Naći će se Čilić i on u četvrtfinalu, nadam se da se moje prognoze neće ostvariti i da će ga Marin uspjeti dobiti po prvi puta,” istaknuo je u svom ‘slobodnom’ stilu Ivanišević.
“Ove godine su odigrali dva izjednačena meča, ali ovo je četvrtfinale Wimbledona i sve je otvoreno,” dodao.
Čilić vjeruje kako do prvog slavlja protiv Đokovića najlakše može na travnatoj podlozi u All England Clubu: “Točno, na travi i betonu Marin ima više šanse. Stvarno ove godine igra dobro, agresivno, servira odlično, ima već 97 aseva. Ipak, Nole ima najbolji retern svih vremena. Sveki poen moraš dobiti tri puta, on sve vraća. Zna se tko je on, meni je najdraži tenisač, uz Marina.”
“Želim da odigra dobro kao u Parizu i onda ima šanse,” uvjeren je Goran.
Đokovićev trener je Boris Becker, veliki Ivaniševićev rival: “Boris je meni jedan od najdražih igrača svih vremena. Odigrali smo puno mečeva, ima veliki respekt prema njemu. Mislim da su super kombinacija i vidi se to na Noletovoj igri.”
“Ne znam hoće li Marin uspjet ili neće, ali mora riskirati i to je jedini način da se pobjedi Đoković. Ako te on ‘zaskoči’ na početku dvoboja, možeš se pokupit s terena koliko je dobar.”
Dvoboj Marina Čilić i Novaka Đokovića za ulazak u polufinale Wimbledona na rasporedu je u srijedu, drugi susret nakon podneva, ne prije 14.30 sati. (Foto: Wimbledon AELTC Jon Buckle)






