Lukačec: “Utakmica iz Osijeka treba nam biti putokaz” Mandalinić: “Napokon sam dočekao da se priključim treninzima”

Nexe - PPD Zagreb

Nexe - PPD ZagrebU utorak od 18 sati u Kutiji šibica na rasporedu je jedini hrvatski rukometni derbi, u desetom kolu regionalne SEHA GSS lige PPD Zagreb dočekuje Nexe. U prvom međusobnom okršaju ovih suparnika u Osijeku bilo je +16 za hrvatskog prvaka.

“Uvijek je utakmica s Nexeom derbi, jer mi smo i dalje dvije najjače ekipe u Hrvatskoj. Naša pobjeda od 16 razlike u prvoj utakmici nije realna i svjesni smo da je Nexe danas puno opasnija ekipa nego s početka sezone. Činjenica je da njima svake godine stigne dosta novih igrača i stoga ne možeš prema prvom kolu davati bilo kakvu ocjenu. Oni se već tradicionalno dižu u formi kako sezona odmiče i siguran sam da ćemo sutra gledati jednu bitno drugačiju utakmicu od one u Osijeku. Na nama je da odigramo dobro i ozbiljno, te da s jednom pozitivnom atmosferom otputujemo u Brest na najvažniji susret ovog dijela sezone. U ovom trenutku još ne znamo sastav jer imamo dosta ozlijeđenih i nedovoljno oporavljenih igrača. Filip Ivić i Mario Vuglač bi trebali biti spremni, Sandro Obranović je upitan, Zlatko Horvat ide danas na pregled šake, pa ćemo navečer znati kakva je situacija s njim. Pozitivna stvar je što bi nam se danas trebao priključiti Stipe Mandalinić. Normalno, on još uvijek nije spreman za utakmice i stoga nije u nikakvim kombinacijama, ali veseli da će nakon više od četiri mjeseca početi trenirati s prvom ekipom. On nam je izuzetno važan igrač i svi jedva čekamo da se vrati i zaigra” – istaknuo je pomoćni trener Prvog plinarskog društva Zagreb Zlatko Saračević.

“Atmosfera u svlačionici je odlična, ekipa diše kao jedno, svi se dobro slažemo i veselimo utakmicama i pobjedama. Nexe smo već pobijedili i to sa 16 razlike u Osijeku. Premda će trener reći da to nije realan rezultat, ja mislim da smo odigrali jednu fantastičnu utakmicu tada i da nam to treba biti i putokaz kako igrati sutra. Sigurno je da Našičani ne dolaze s bijelom zastavom i da će biti teško, ali mi smo prvaci Hrvatske i idemo još jednom pokazati da igramo najbolji rukomet u zemlji” – kazao je u najavi susreta srednji vanjski Prvog plinarskog društva Zagreb Mateo Lukačec.

Lijevi vanjski Zagrebaša Stipe Mandalinić, nakon oporavka od teške ozljede koljena, spreman je za povratak u ekipu: “Iza mene je jedan iznimno težak period. Šest i pol mjeseci strogo mirovanja nije mi baš leglo, jer tko me poznaje zna da nisam tip koji ijednu budnu minutu provodim mirujući. Napokon sam dočekao i taj dan da se priključim prvoj momčadi i da krenem s treninzima. Znam da ne mogu još uvijek sto posto, ali mogu 80 sigurno. Dugo sam van treninga i moram početi ulaziti u kontakt. Danas još imam jedan pregled zadnje lože koja po doktorima nije bila kako treba, ali nadam se da je s tim sada sve u redu i ću već večeras početi s treninzima” – poručio je Mandalinić.

“Naša glavna zadaća je odigrati bolje nego u našem posljednjem međusobnom obračunu. želimo pokazati napredak kojeg smo ostvarili. PPD Zagreb je najbolja hrvatska ekipa,k koja igra u Ligi prvaka i ovo je za nas ponovno veliki motiv i izazov,” rekao je trener gostiju iz Našica Zdenko Kordi.

Ulaz u dvoranu je slobodan.

AKTUALNO RUKOMET

Ostavi komentar