Vercesi objavio konačan popis odbojkašica za pripreme, Hrvatska na Europsko prvenstvo ide bez Sanje Popović

Hrvatska, odbojkašice, Foto cev.lu

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija u ponedjeljak je u slovenskom Mariboru počela s pripremama za Europsko prvenstvo, koje će krajem rujna početi u Nizozemskoj i Belgiji.

Nakon što je prošlog tjedna objavio širi popis kandidatkinja za europsku smotru najboljih, hrvatski izbornik Angelo Vercesi skratio je listu na 17 imena s kojima će raditi sve do kraja priprema.

Na popisu brazilskog stručnjaka su: Maja Poljak, Mia Jerkov, Senna Ušić Jogunica, Mira Topić, Samanta Fabris, Ana Grbac, Ivana Miloš, Bernarda Brčić, Nikolina Božičević, Marija Prša, Dinka Kulić, Katarina Barun, Iva Jurišić, Lucija Mlinar, Vedrana Jakšetić, Bernarda Čutuk, Karla Klarić.

S prvotne liste otpale su Ivona Čačić, Maja Burazer, Nikolina Jelić, Tamara Sušić, Božena Čulo, ali i Marija Ušić, Jelena Alajbeg te legendarna Sanja Popović, koju će na idućem natjecanju zamijeniti povratnica Katarina Barun.

Hrvatska - Njemačka, odbojkašice, Sanja Popović, kapetanica

Na Europsko prvenstvo, koje počinje 26. rujna, ide 12 igračica, ili iznimno 14, od čega moraju biti dva libera.

Hrvatice su smještene u skupini C, zajedno s Rusijom, Bugarskom i Bjelorusijom, protiv koje otvaraju natjecanje u Rotterdamu. (Foto: cev.lu)

AKTUALNO OSTALI SPORTOVI

Ostavi komentar