Anđela Mužinić zaustavljena u četvrtfinalu

HPO, Radionica za novinare, Anđela Mužinić

Hrvatska stolnotenisačica Anđela Mužinić plasirala se u četvrtfinale Paraolimpijskih igara u Rio de Janeiru, dok su Helena Dretar Karić i Mirjana Lučić završile nastup u pojedinačnoj konkurenciji.

Mužinić je u dvoboju osmine finala kategorije 3 u kojoj nastupaju igračice u kolicima, pobijedila Turkinju Hatice Duman 3-1 (11-4, 11-7, 4-11, 13-11).

Mladu 23-godišnju Splićanku nakon velike je borbe za plasman u polufinale svladala je Šveđanka Anna-Carin Ahlquist 3:2 (11:3, 10:12, 11:7, 3:11, 11:5).

Naša posljednja predstavnica u stolnom tenisu Sandra Paović u 17.30 igra polufinalni meč protiv Ukrajinke Marine Litovčenko.

Helena Dretar Karić poražena je u osmini finala od Britanke Sare Head 0-3 (8-11, 8-11, 6-11). Dretar Karić je plasman u osminu finala izborila nakon što je u susretu posljednjeg kola skupine C u izravnom dvoboju za prolaz pobijedila Tajlanđanku Dararat Asayut 3-0 (11-9, 11-9, 11-6).

Od daljnjeg nastupa na paraolimpijskim igrama oprostila se i Mirjana Lučić. U susretu posljednjeg, trećeg kola skupine A kategorije 10 izgubila je od Brazilke Brune Costa Alexandre 0-3 (8-11, 4-11, 3-11) osvojivši treće mjesto u skupini.