Bjelica: I u srijedu protiv Rijeke ću biti sretan s bilo kakvom pobjedom

Maksimir

U 19. kolu HT Prve lige igrači Dinama upisali su nova tri boda. Plavi su protiv Lokomotive slavili 1:0, a strijelac je bio Mislav Oršić u 67. minuti, ubrzo nakon što je ušao u igru umjesto Atiemwena.

Momčad trenera Bjelice nakon ove utakmice ima 44 osvojena boda te je i dalje uvjerljivo vodeća ekipa prvenstva. Rijeka je na drugom mjestu s 34 boda. U posljednjoj utakmici u prvom dijelu sezone , u odgođenom dvoboju 6. kola, sastat će se upravo Dinamo i Rijeka, na Maksimiru u srijedu u 18 sati.

Hajduk je na trećem mjestu s 32 boda.

“Zasluženo smo pobijedili, izveli smo momčad koja dugo nije igrala zajedno ili da budem precizniji – nikad nije igrala zajedno. U drugom poluvremenu smo zabili gol koji nam donosi tri boda što nas jako raduje. Imamo još jednu utakmicu, u srijedu protiv Rijeke, nadam se još jednom kvalitetnom nastupu i nova tri boda. Najvažnije su pobjede u ovom trenutku. Teška je polusezona iza nas, trebalo je držati vrhunsku formu. Bez obzira na 1:0, nijedna od tih pobjeda nije bila ugrožena niti u jednom trenutku. Sve su mogle biti rezultatski izraženije, ali spletom okolnosti je završilo tako. I u srijedu ću biti sretan s bilo kakvom pobjedom,” rekao je nakon utakmice trener Dinama.

“Bila je izuzetno teška utakmica, to smo očekivali. Protiv nas se svi dođu kompaktno braniti, stvarno je teško to probiti. U prvom dijelu imali smo par poluprilika preko Majera, Hajrovića… nije ušlo pa smo u drugo poluvrijeme ušli malo žustrije i dodali malo gasa. Zabili smo gol i zadovoljni smo. Zadovoljan sam svojom igrom, zato i radim. Treniram i borim se svaki trening, dajem maksimum, trener to prepoznaje i dao mi je priliku. Ja uvijek pokušam iskoristiti to na najbolji mogući način. Istina, malo je čudno nakon punog stadiona protiv Manchester Cityja imati sad tu jedva 2 tisuće ljudi. Svaka čast tim ljudima što dolaze i na ovakve utakmice, po meni su to pravi navijači i stvarno svaka čast. Po ovakvom vremenu, protiv ajmo reći puno slabijih protivnika od Cityja dođu na stadion, pogledaju utakmicu i bodre nas. I ne odlaze sa stadiona prije kraja, iako je bilo 1:0 gusto do kraja. Svaka čast na tome. Čeka nas još Rijeka, zaključna utakmica, idemo po pobjedu da uspješno završimo polusezonu,” rekao je nakon pobjede mladi Marko Đira, prenosi službena klupska stranica.

U nedjelju još igraju Osijek i Slaven Belupo dok Istra 1961 gostuje na Poljudu kod Hajduka.