Bjelica: Ponosan sam na dečke, pobjedom u Zagrebu možemo napraviti veliki korak prema cilju!

Bjelica

Nogometaši Dinama odigrali su bez pobjednika na gostovanju kod Šahtara, iako su mogli izvući i pozitivniji rezultat od konačnih 2:2 .

Gubio je Dinamo golom Konopljanke iz 16 minute, ali je sredinom prvog poluvremena uzvratio Dani Olmo, a pola sata prije kraja iz penala je precizan bio Oršić za potpuni preokret. Brazilac Dodo je u 75. minuti izjednačio, no, hrvatski je prvak pokazao puno više od domaćina, koji može biti sretan što je uzeo bod (VIDEO).

“Pozitivan je dojam. Dobar je rezultat iako je mogao biti i bolji. Mogao je biti i gori, naravno. Igrali smo protiv jako dobrog i neugodnog protivnika. Imaju puno brzih i nezgodnih igrača, neugodnih jedan na jedan i perfektnih… međutim dobro smo se suprotstavili, dobro smo se vratili u utakmicu nakon primljenog gola. Vodili smo 2:1, imali još nekih šansi u utakmici koje smo mogli iskoristiti. Na kraju moramo biti zadovoljni. Ponosan sam na dečke za sve ono što su pružili na terenu,” rekao je nakon susreta Nenad Bjelica.

Plavi su čak dva puta tijekom dvoboja pogađali okvir gola…

“Bio bi žal da nam je ova utakmica bila zadnja i da nam je trebala omogućiti plasman dalje. Mi ostajemo drugi u grupi, čeka nas utakmica u Zagrebu pred našom publikom, a jednom pobjedom možemo napraviti veliki korak prema našem cilju. Igrali smo danas na jedan način u fazi obrane, na drugi način u napadu. Tako smo htjeli iznenaditi protivnika. Mislim da smo kroz tu igru došli u dosta dobrih situacija u ofenzivi, a u defenzivi smo bili dosta stabilni. Mislim da protivnik nije imao velikih izglednih šansi osim ova dva gola koje je zabio. Možemo biti zadovoljni kako je sve funkcioniralo. Praktički je uvijek jedan dan za pripremu pa je teško očekivati da će biti perfektno, ali bilo je na dobrom nivou,” dodao je strateg Dinama.

U drugom susretu skupine Manchester City je kod kuće s 5:1 deklasirao Atalantu.

U idućem kolu Šahtar stiže na stadion Maksimir, a utakmica se igra u srijedu, 6. studenog.

DINAMO: Livaković – Stojanović, Theophile, Dilaver, Perić, Leovac – Olmo, Ademi (od 68. Gojak), Moro, Oršić (od 89. Ivanušec) – Gavranović (od 62. Petković)