Brozović prekrasnim golovima ‘zaledio’ Island na praznom Maksimiru: Uspjeli smo odigrati dosta kvalitetno

Hrvatska, slavlje, Instagram

U posljednjoj natjecateljskoj utakmici u 2016. godini, hrvatska nogometna reprezentacija dočekala je izabranu vrstu Islanda te ubilježila vrijednu pobjedu.

Vatreni su Islanđane ugostili na maksimirskom stadionu u Zagrebu, pred praznim tribinama zbog Fifinih sankcija, u susretu vodećih momčadi kvalifikacijske Skupine I.
Nakon nekoliko uvodnih poluprilika, Hrvatska je povela u 15. minuti utakmice, kada je nakon akcije s Rakitićem strijelac postao Brozović, koji je precizno pucao s 18 metara.

Uzbudljive su bile završne minute prvog dijela, u kojima je Perišić imao dvije velike prilike, dok su Gunnarsson i E. Bjarnason prijetili hrvatskim vratima, no vratari Halldorsson i Subašić istaknuli su se s dvije velike obrane.

S kapetanom Modrićem u sastavu od početka nastavka, Perišić i Brozović pokušali su zaprijetili s dva udarca, ali Island je uzvratio opasnom šansom Bodvarssona.
Između 69. i 73. minute Modriću, Perišiću i Vidi malo je nedostajalo za drugi pogodak Vatrenih, da bi potvrda pobjede stigla na početku sudačke nadoknade.
Tada je Brozović primio loptu na sredini terena, iskoristio ponuđeni prostor i još jednim odmjerenim udarcem postavio konačnih 2:0. U posljednjim trenucima utakmice zbog prekršaja je isključen Perišić, no posljedica po rezultat nije bilo.

Ajmooooo HRVATSKAAA !!

Fotografiju objavljuje Super]Kralj[tata]BroZ (@marcelo_brozovic)

“U ovakvim okolnostima možemo biti sretni jer smo uspjeli odigrati dosta kvalitetno, jer bili smo učinkoviti, iskoristili svoje prilike i možemo biti zadovoljni nakon četiri kola kvalifikacija,” komentirao je Čačić za HRT te posebno pohvalio Brozovića i Modrića:

“Zadovoljan sam Lukinim nastupom, obzirom da je igrao jako malo za Real nakon ozljede. Dogovorili smo kako neće igrati od početka, ali ima je veliku želju i zato je ušao. Brozović je odigrao najbolju utakmicu za Hrvatsku. Ima sjajne kapacitete, odličan je tehničar i kad je ovako ozbiljan, je među našim najboljim igračima.”

“Čestitke igračima na vrlo uspješno završenoj natjecateljskoj godini. Ostala nam je još utakmica u Belfastu, a ovo su vrlo vrijedna tri boda protiv izravnog konkurenta za odlazak u Rusiju. Željeli smo biti na čelnoj poziciji i to smo ostvarili”, sažeo je izbornik Ante Čačić, prenosi hns-cff.hr

“Kao što smo i najavili, bila je to prava natjecateljska utakmica u teškim uvjetima u kojima smo se bolje snašli, tražili dominaciju, premda smo u prvom dijelu zbog podloge i dobro organiziranog protivnika napravili i dosta pogrešaka. Anulirali smo njihove pokušaje iz prekida te kroz igru došli do pobjede. Tražili smo igru po zemlji, izvlačenje na stranu, no zbog islandskog pritiska morali smo u prvom poluvremenu i preskakati igru. Međutim, ulazak Modrića dao je drugu dimenziju, uspio je stabilizirati momčad te smo izgledali sasvim drugačije“, komentirao je izbornik.

“Brozović se vratio u formu koju smo priželjkivali, a na kraju mi je žao zbog isključenja Perišića. Njegov nedostatak će se osjetiti protiv Ukrajine, no vjerujem u uspjeh i u toj utakmici uz raspoložive snage. Nisam vidio namjeru u tom startu, imao je želju ući u blok. Jednostavno, dogodi se. Kovačićeve igre u Real Madridu dovele su ga u ulogu startera, uz činjenicu da Modrić nije mogao izdržati svih 90 minuta. Osim toga, Kovačić je također zbog bolnog gležnja stisnuo zube i nastojao je dati sve od sebe”, dodao je Čačić.

“Cijele kvalifikacije igramo u nenormalnim, nenogometnim uvjetima, u posebno teškoj skupini, kod kuće bez gledatelja, ovu i po teškom terenu, a niti u jednom susretu nismo bili bez poteškoća. Neću ih naglašavati jer vjerujem da imamo kvalitetu da ih pokrijemo, kao što smo i danas učinili. Kad se sve zbroji, imamo deset bodova, primili smo samo jedan gol i za mene su igrači uistinu heroji. Ne znam kako bih uopće mjerio njihovu želju za igranjem u hrvatskoj reprezentaciji, stvarno imamo razloga biti ponosni na njih. Naklon do poda”, istaknuo je.

Reprezentacija u nedjelju putuje u Belfast na prijateljski ogled sa Sjevernom Irskom.

“Njihova je igra preslika igre ‘sjevernjaka’, sve su golove Azerbajdžanu dali iz prekida. Susret će dati odgovore na neka pitanja i dobrodošao je. Bit će prilika za igrače koji manje igraju, a Hrvatska će i u toj utakmici ići odigrati dobro i sačuvati svoj rejting”, zaključio je izbornik Čačić, koji na put neće voditi Modrića, Kovačića, Rakitića, Subašića i Ćorluku te u slučaju ozbiljnije ozljede i Perišića.

Turska je istovremeno pobijedila Kosovo 2:0, a Ukrajina kasnije večeras dočekuje Finsku. Vatreni u nedjelju putuju na prijateljsku utakmicu protiv Sjeverne Irske u Belfastu, a kvalifikacije nastavljaju u ožujku 2017. godine kod kuće protiv Ukrajine. (Foto: Instagram)

Kvalifikacije za SP 2018., Skupina I:
1. Hrvatska 10 (4)
2. Island 7 (4)
3. Ukrajina 5 (3)
4. Turska 5 (4)
5. Finska 1 (3)

NOGOMET