Cedevita rutinski prošla kroz Kaštela

KK Cedevita

U 16. kolu HT Premijer lige Cedevita je u gostima pobijedila Ribolu Kaštela 89:56. Cedevita je igrala bez Tonija Katića, Filipa Krušlina, Džanana Muse i Andrije Stipanovića. U prvom poluvremenu Zagrepčani su za tricu šutirali 0/15 i nakon 20 minuta vodili su 27:25. Međutim, treću su četvrtinu igrači trenera Jure Zdovca dobili 29:16, a četvrtu 33:15 i u drugom poluvremenu iskontrolirali su utakmicu.

Pobjednike su predvodili Demetris Nichols s 18 poena i dva skoka, Karlo Žganec s osam poena, 12 skokova i 10 asistencija, Chris Johnson sa 16 poena i sedam skokova, Toni Perković s 15 poena, dva skoka i tri asistencije te Roko Ukić s 10 poena, tri skoka i pet asistencija.

Kod domaćina je Dino Šipić upisao 15 poena i pet skokova, a Aco Mandić 14 poena i pet skokova.

Sljedeću utakmicu Cedevita igra u sklopu 21. kola ABA lige u subotu u 17 sati u gostima kod MZT-a u Skoplju.

U 17. kolu HT Premijer lige u petak igraju Split i Šibenik te Zabok i Alkar. u subotu Zadar gostuje kod Škrljeva, u nedjelju Vrijednosnice Osijek igraju kod Jazina, dok će Cedevita u utorak ‘gostovati’ kod Zagreba.