Košarkaši Cibone pobijedili su u 6.kolu košarkaške lige prvaka Sig Strasbourg nakon produžetaka 93:88 (18:11, 19:22, 22:20, 17:23, 17:12).
U dodatnih pet minuta Domagoj Bošnjak se pokazao ključnim igračem Cibone. Prvo je pogodio tricu za 87-82, a u posljednjih 18 sekundi je realizirao sva četiri slobodna bacanja, čime je zagrebačka momčad sačuvala teško stečenih pet koševa prednosti.
Novi Cibonin Amerikanac Scott Reynolds postigao je 21 koš uz sedam asistencija. Ante Žižić je ubacio 15 koševa, Željko Šakić 14 uz 11 skokova, a Domagoj Bošnjak se zaustavio na 13 poena i četiri asistencije. Kod Strasbourga najbolji je bio Slaughter s 21 košem.
“Teška utakmica, imali smo dosta pogrešaka, no pokazali smo da smo bolji. Trebala nam je ova pobjeda osobito protiv ovakvog protivnika”, rekao je kapetan Vukova Marin Rozić.
“Pobijedili smo zahvaljujući mojim igračima na koje sam jako ponosan. Bila je ovo teška utakmica, ali pobijedili smo zasluženo. Večeras smo bili bolja ekipa, igrali smo dobru obranu cijelu utakmicu. Ovo je utakmica koja nas je vratila na put. Ovo je prava Cibona. Čestitam svojim momcima“, dodao je trener Damir Mulaomerović.
Na konferenciji za medije nakon dvoboja kapetan Cibone Marin Rozić u ime svih igrača je izrazio podršku glavnom treneru Damiru Mulaomeroviću.
“Ulica je počela pričati neke stvari. Ja sam ovdje kao kapetan, ispred svlačionice, došao izraziti punu podršku treneru. Što se tiče nas igrača, naš trener ima potpunu podršku i povjerenje. Slažem se, imamo problema, imaju ih svih. Pozivam vas na jedno razumijevanje jer smo mi stvarno masakrirani ovim rasporedom gdje igramo praktički svaka dva dana. Jako je teško u tom ritmu trenirati, a kamo li mijenjati i ispravljati neke stvari. Teško je, ali borit ćemo se svi zajedno. Nismo izgledali dobro protiv Zvezde i Cedevite, ali bolje da izgledamo loše protiv njih nego protiv ekipa koje uvjetno rečeno moramo pobijediti. Osobno me čini jako sretnim ovo zajedništvo i energija koju smo pokazali večeras u ovoj pobjedi i mislim da je ovo najbolji odgovor na sve te priče.”
Damir Mulaomerović bio je emotivan, nadovezao se na riječi kapetana:
“Zahvalio bih se Rozi, kao kapetanu i igračima koji su stali na moju stranu i odigrali ovako kao što su danas. Za mene osobno, kao trenera, kao ličnost, ovo je veliko i ja sam jako ponosan. Čuo sam i ja priče i svjestan sam da toga ima, to je sastavni dio ovog posla. U svakom slučaju to je bilo nepotrebno jer mi nismo imali takvu situaciju. Ako netko misli da smo mi bolja ekipa od Zvezde i Cedevite i po rosteru i po budžetu, mislim da se varate. Mi njih možemo dobiti, želimo i hoćemo, naravno ako budemo igrali kao večeras. Ovo je prava Cibona, a ne ono protiv Cedevite. Svi smo mi svjesni toga. Trebamo sagledati cijelu situaciju. Mi ne možemo imati 25 igrača, dvije ekipe, koje možemo rotirati i igrati 3 utakmice tjedno. Uz cijelu tu teško situaciju najbitniji su igrači koji cijelo ovo vrijeme nisu napravili niti jedan incident, treniraju maksimalno bez ijednog pogovora. Drago mi je što su pokazali večeras kako se igra. Ponosan sam na njih.”
Izvršni dopredsjednik Aco Petrović također se obratio javnosti s nekoliko riječi vezano uz trenutačnu situaciju u klubu:
” Želio bih naglasiti kako klub daje potpunu podršku treneru Damiru Mulaomeroviću. Vodstvo kluba održalo je sastanak, otvoreno se razgovaralo, razgovarali smo o ostavljenom dojmu koji je bio loš te kako ga popraviti. Razgovarali smo i o budućnosti kluba, slaganju momčadi i onome što slijedi. Na dobrom smo putu. Moja jedina zadaća sada je da dočekamo spremni 1.ožujak i otplaćivanje predstečajne nagodbe u iznosu od 29.000 eura mjesečno. Možda bi već na sljedećoj utakmici Lige prvaka uz ime Cibona mogao stići novi dodatak.”
U sljedećem kolu Lige prvaka Cibona 30. studenoga gostuje u Belgiji kod Oostendea.
CIBONA: Reynolds 21, Šakić 14, Marić, Ćorić, Šiško, Bošnjak 13, Rozić 4, Sulejmanović 11, Slavica 8, Joksimović, Žižić 15, Gospić 7
FIBA Liga prvaka:
1. Juventus 6 5 1 489-468 11
2. Avellino 5 4 1 388-366 9
3. Strasbourg 6 3 3 453-455 9
4. Tenerife 5 3 2 409-321 8
5. Mega Leks 6 2 4 448-467 8
6. Oostende 6 2 4 408-427 8
7. Cibona 6 2 4 484-514 8
8. Mornar 6 2 4 430-501 8
(Foto: SIG Strasbourg)






