Čilić bez izgubljenog seta protiv Goffina, slijedi repriza finala iz 2014. godine!

Marin Čilić, US Open

Marin Čilić nastavio je svoj pobjednički pohod na ovogodišnjem US Openu. Bez previše problema i u tri seta svladao je desetog tenisača svijeta Davida Goffina, rezultatom 7:6(6), 6:2 i 6:4.

Embed from Getty Images

Prava borba vodila se u prvoj dionici. Marin je odmah na otvaranju izgubio svoj servis i tek je u desetoj igri nadoknadio zaostatak. U tie-breaku poveo 5-2, ali je suparnik stigao do izjendnačenja. Ipak, zadržao je koncentraciju i iskoristio drugu set-loptu za početnu prednost.

U drugom setu Čilić je čak tri puta oduzeo početni udarac suparniku, dok je u trećem do ključnog breaka stigao kod rezultata 2:2. Neizvjesno je bilo tek dok je Marin servirao za meč. Spasio je jednu break šansu suparnika, a iskoristio treću meč-loptu, za ulazak u četvrtfinale posljednjeg Grand Slam turnira sezone.

Protiv Goffina sad ima omjer 3-3, a naš je tenisač slavio u tri posljednja međusobna dvoboja.

Idući suparnik mu je Kei Nishikori, Japanac kojeg je svladao u borbi za trofej prije četiri godine.

Kraj za Dodiga i Škugora

Ivan Dodig i Marcel Granollers-Pujol vodili su veliku borbu u osmini finala s Cabalom i Farahom, ali su na kraju poraženi u tri seta, bilo je 2:6, 6:2 i 6:3.

Bez četvrtfinala ostao je i Franko Škugor, koji je s Dominicom Inglotom izgubio od Mikea Bryana i Jacka Socka sa 6:2 i 6:4.