Čilić nadoknadio dva seta zaostatka i dramatičnim preokretom izborio osminu finala US Opena!

Marin, US Open

Marin Čilić uspio je izboriti osminu finala US Opena, poslije velike drame, četverosatne borbe i preokreta u pet setova, nakon što je Australac Alex de Minaur, 45. igrač ATP ljestvice, imao dva seta prednosti…

Odlično je Marin potvorio meč, spasio dvije break-prilike, ali i odmah oduzeo servis suparniku i poveo 2:0. No, do kraja prve dionici Čilić je dva puta gubio svoj početni udarac. U drugoj dionici je Australac čak tri puta dolazio do breaka, ali u trećem setu se Čilić ipak ‘probudio’. Počeo je igrati bolje i to se odmah vidjelo na rezultatu. Smireno je stigao do izjednačenja i onda je u odlučujućem setu krenula prava drama.

De Minaur je u trećoj igri oduzeo servis našem tenisaču, poveo 2:1, ali i izgubio naredna četiri uzastopna gema. Marin je kod vodstva 5:2 propustio pet meč-lopti i na kraju dopustio Australcu da dođe do poravnanja na 5:5.

Ipak, sedmi nositelj pronalazi dodatnu snagu i s dva uzastopna gema dolazi do velike pobjede, rezultatom 4:6, 3:6, 6:3, 6:4 i 7:5.

Embed from Getty Images

Za četvrtfinale će se boriti protiv belgijskog tenisača Davida Goffina, desetog tenisača svijeta, s kojim ima negativan omjer (2-3), ali je slavio u posljednja dva međusobna dvoboja, bez izgubljenog seta. Zadnji put su igrali lani u svibnju u Rimu.