Čilić preokretom do pobjede nad Isnerom: Ako budem na pravoj razini mogu dobiti i Đokovića

Čilić, London

Marin Čilić slavio je u Londonu na ATP Finalsu pobjedu nad Johnom Isnerom!

Najbolji hrvatski tenisač preokretom je svladao Amerikanca, a nakon što je prvi set izgubio u tie-breaku, preostala dva je dobio sa sigurnih 6:3 i 6:4.

Embed from Getty Images

Za plasman u polufinale će se boriti u petak protiv Srbina Novaka Đokovića, prvog igrača svijeta.

“Osjećaj je odličan. Odigrao sam odličan meč, s obzirom na to da sam izgubio prvi set i da sam imao teškog protivnika, pogotovo u dvorani. Izvukao sam maksimum iz sebe, odigrao sam fenomenalno i u drugom i u trećem setu. Ušao sam u sjajan ritam, imao i sjajnih poteza i presretan sam što sam uspio odigrati takav meč. Psihološki je bilo zahtjevno, u prvom meču sam izgubio dva tie-breaka od Zvereva, ali uspio sam ostati pribran i to mi je sigurno donijelo dosta samopouzdanja.

“Produljio sam si šanse za polufinale. Želimo odigrati fenomenalan meč, pokušat ću se maksimalno koncentrirati. Đoković  zbilja igra odlično, ali ako ja budem na pravoj razini mogu ga pobijediti,” istaknuo je Marin.

Čilić je u dosadašnjih 18 međusobnih dvoboja upisao tek dvije pobjede, ove godine u londonskom Queen’s Clubu te 2016. na ATP Masters 1000 turniru u Parizu.

Mate Pavić i Austrijanac Oliver Marach izgubili su dvoboj drugog kola turnira parova na završnici u Londonu. Bolji su od njih bili su Amerikanci Mike Bryan i Jack Sock sa 6:4 i 7:6(4). Mjesto u polufinalu Marach i Pavić tražit će u petak u dvoboju protiv Poljaka Kubota i Brazilca Mela.