U prijateljskom ogledu u četvrtak u Nedelišću, mlada U21 hrvatska nogometna reprezentacija svladala je vršnjake iz Slovenije rezultatom 3:0.
Ante Ćorić i Toma Bašić zabili su u prvom dijelu, a Robert Murić postavio je konačni rezultat.
Gračanova momčad je ovog tjedna odradila trodnevne pripreme u Sv. Martinu na Muri.
Hrvatska: Posavec (od 46′ Grbić), Bosec (od 46′ Cerovec), Bočkaj, Prce (od 61′ Katić), Ćaleta-Car, Šunjić (od 46′ Balić), Bašić (od 46′ Knežević, od 65′ Bosančić), Vlašić, Brodić (od 46′ Murić), Ćorić (od 61′ Vojković), Fiolić (od 61′ Mamić). Izbornik: N. Gračan.
U svom prvom nastupu na turniru Elitnog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo, Hrvatska U-19 poražena je od domaćina Portugala, penalom u sudačkoj nadoknadi dvoboja.
Izabranici Ferda Milina gubili su od osme minute, ali je Luka Ivanušec sredinom prvog dijela zabio za poravnanje. Nikola Moro pogodio je okvir gola, ali nije uspio osigurati prednost za nastavak. Kazneni udarac u završnici skrivio je Šemper, a precizan je bio Joao Felipe.
U drugoj utakmici prvog kola Poljska je pobijedila Tursku 1:0, a u drugom se kolu Hrvatska u subotu igra protiv Poljaka.
Hrvatska: Šemper, Oluić, Sosa, Kalaica, Soldo, Brekalo, Ivanušec (od 86′ Pasariček), Moro, Lovren, Đurasek (od 65′ Kulenović), Gjira (od 83′ Šverko). Izbornik: F. Milin.