Borna Ćorić izborio je četvrtfinale ATP Masters 1000 turnira u Indian Wellsu, nakon pobjede u tri seta nad domaćim predstavnikom Taylorom Fritzom, 74. tenisačem svijeta.
U prvom setu Borna je dominirao, brzinski je poveo 5:1 i mirno stigao do prednosti. U drugom je Amerikanac prvi stigao do breaka u osmoj igri, ali je odmah u idućoj Ćorić uzvratio. U tie-breaku je naš tenisač propustio meč-loptu, a Fritz dolazi do izjednačenja.
U odlučujućoj dionici Ćorić odmah gubi svoj početni udarac, protivnik odlazi na 2:0, no, Hrvat odmah dolazi do poravnanja. U devetom gemu spasio je break loptu, a odmah u idućem oduzima servis Fritzu i koristi treću vezanu meč-loptu za zasluženo 6:2, 6:7, 6:4 slavlje.
Idući suparnik mu je Kevin Anderson iz Južne Afrike, deveti tenisač svijeta, protiv kojeg je izgubio sva tri međusobna okršaja, posljednji put lani na US Openu u tri uvjerljiva seta.
Petra Martić pružila je sjajan otpor prvoj igračici svijeta, Rumunjki Halep, ali nije uspjela doći do pobjede i plasmana u polufinale.
Prvi set je otišao na stranu rumunjske tenisačice sa 6:4, ali drugi je pripao Petri, koja je vodila 5:2 da bi do izjednačenja ipak stigla tek u tie-breaku. U odlučujućoj dionici Martić prva dolazi do breaka i vodstva 3:1, ali do kraja meča više nije osvojila niti gem, za konačnih 6:4, 6:7, 6:3.
Ivan Dodig i Rajeev Ram izgubili su četvrtfinale parova od Amerikanaca Isnera i Socka u dva tie-breaka. Dodig i ram imali su tijekom cijelog meča samo jednu priliku za oduzimanje servisa suparnicima, ali je nisu iskoristili.
Sock i Isner čekaju pobjednika susreta Mate Pavića i Olivera Maracha protiv Feliciana i Marca Lopeza.