Ćorića zaustavila mlada kanadska senzacija, Dodig izborio polufinale

Miami, ATP

Borna Ćorić iznenađujuće je zaustavljen u četvrtfinalu ATP Masters 1000 turnira u Miamiju.

Bolji je od njega bio 18-godišnji Kanađanin Felix Auger-Aliassime, koji je sa 7:6(3) i 6:2 tako postao najmlađi sudionik nekog polufinala na turniru ove razine.

Ćorić je u prvom setu nadoknadio break zaostatka pa u desetoj igri spasio set-loptu suparnika da bi u idućem gemu propustio oduzeti servis kanadskoj senzaciji. U tie-breaku nije bio na vrhunskoj razini, a u drugom setu je ‘potonuo’ i osvojio tek dva gema.

Za bolje vijesti pobrinuo se Ivan Dodig, koji je u paru s Edouardom Roger-Vasselinom izborio poluzavršnicu, pobjedom u dva seta sa 6:3 i 7:6 nad kombinacijom Gonzalez/Zeballos. Za finale će se boriti protiv Koolhofa i Tsitsipasa.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Semifinals @miamiopen #teamdodigvasselin #stillalottocome #atpmasters1000 #idemooo @hardrockstadium

Objavu dijeli Ivan Dodig (@ivan_dodig)

Poraz su četvrtfinalu upisao Mate Pavić i Oliver Marach, koje su sa 7:6 i 7:5 zaustavili prvi nositelji Kubot i Melo.

Bez polufinala je ostala i Darija Jurak, koja je s Rumunjkom Olaru sa 6:1 i 6:3 izgubila od Viktorije Azarenke i Ashleigh Barty.