[CROSPORT U VARAŽDINU] Alilović junak Veszprema, prvaci SEHA Gazprom lige u novom finalu nakon drame sedmeraca

Alilović, Foto SEHAStanko Gruden

Rukometaši mađarskog Veszprema, aktualnih prvaka SEHA lige, imat će u nedjelju priliku braniti naslov najbolje regionalne momčadi. U dramatičnom dvoboju, koji je odlučen tek nakon raspucavanja sa sedam metara, europski viceprvak svladao je bjeloruski Meškov 24:21.

Meškov je odigrao sjajno prvo poluvrijeme, favorizirani Veszprem ostao je tek na šest postignutih golova (11:6), što im je bilo valjda najgorih 30 minuta u povijesti kluba.

U nastavku su Mađari odigrali puno bolje i ozbiljnije, sustigli su zaostatak u završnici i pogotkom Ugaldea došli do izjednačenja 20:20. nakon regularnih 60 minuta utakmice u varaždinskoj Areni.

Spektakularan je bio Mirko Alilović s 15 obrana, koji je i u raspucavanju zaustavio suparnika te je na kraju još jednom bio junak mađarskih navijača. Mirka na olimpijskim kvalifikacijama nećemo gledati u dresu nacionalne izabrane vrste, nakon što je odlučio uzeti pauzu od hrvatske reprezentacije.

Renato Sulić je dodao dva pogotka, dok Ivan Slišković nije bio u sastavu Veszprema.

Vratar Meškova Ivan Pešić je također s 15 obrana potvrdio reprezentativnu formu, dok je Ljubo Vukić zabio jednom.

“Čestitam ekipi na fantastičnoj borbi. Imali smo dva igrača manje i dva gola minusa pred kraj, ali ipak smo prošli. Meškov je znao kako igrati protiv nas i to su napravili. Borbenošću smo došli do penala. Izvukli smo izgubljenu utakmicu, a oni izgubili dobivenu. Presudio je taj psihološki moment kod penala,” poručio je nakon utakmice Mirko Alilović.

U sjajnoj atmosferi i pred punim tribinama dvorane u Varaždinu drugo polufinale igraju hrvatski prvak PPD Zagreb i skopski Vardar. (Foto: SEHAStanko Gruden)