Deset medalja za Hrvatsku na Prvenstvu Balkana!

Andrea Ivancevic

U bugarskoj Staroj Zagori održano je Prvenstvo Balkana na kojem su hrvatske atletičarke i atletičari osvojili deset medalja!

Zlatni su bili Andrea Ivančević, koja je na 100 m prepone istrčala izvrsnih 12,93, što je samo šest stotinki slabije od njenog državnog rekorda, Ivan Horvat u skoku s motkom (5,30 metara) te Sven Cepuš, koji je na 800 metara istrčao osobni rekord (1:47,51) i najbolji rezultat u ovoj disciplini u Hrvatskoj u posljednja dva desetljeća.

“Jako sam zadovoljna i sretna s prvim mjestom. Najviše me veseli što sam ovaj rezultat istrčala uoči Europskog prvenstva, što je odličan
pokazatelj za iduće utrke,” rekla je Andrea.

Medalje za Hrvatsku još su na ovom natjecanju osvojili Elija Valentić, koja je bila srebrna u skoku s motkom (3,80 metara), Paola Borović bila je brončana u troskoku sa svojim osobnim rekordom i drugim rezultatom svih vremena u Hrvatskoj s 13,55 metara, kao i Lora Ontl na 3000 metara sa zaprekama (11:18,83).

Hrvoje Čukman uzeo je srebro na 400 m prepone (51,16). Ivana Lončarek bila je brončana na 100 metara s preponama (13,17), kao i Dino Bošnjak na 3000 metara s vremenom 8:16.85 te muška štafeta 4×400 metara u sastavu Mateo Parlov, Hrvoje Čukman, David Šalamon i Mateo Kovačić (3:09,04).

Katarina Vukančić je na 5000 metara bila četvrta s novim juniorskom rekordom Hrvatske 16:52,01.

U utrci na 3000 m Klara Andrijašević je istrčala mlađe juniorski rekord 9:43,53 osvojivši također četvrtu poziciju.

Prvenstvo Balkana 2018

REZULTATI – DAN 1

REZULTATI – DAN 2

 

OSTALI SPORTOVI