Dinamo tek iz penala uspio probiti Slogu, Hajduk slavio u Vrapču

Vrapče

Nogometaši Dinama izborili su osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa minimalnom pobjedom na gostovanju kod četvrtoligaša Sloge u Mravincima. Jedini pogodak zabio je Mario Budimir iz penala u 80. minuti, koji je izazvao velike prosvjede domaćih nogometaša. Sudac Kulušić dosudio je kazneni udarac zbog igranja rukom Juričića.

Zagrepčani u subotu gostuju u prvenstvu na Poljudu, dok ih idući tjedan čeka europsko gostovanje kod Anderlechta.

Hajduk je s ‘rezervnom’ ekipom slavio 2:0 pobjedu na gostovanju u zagrebačkom Vrapču. Splićani su poveli u 49. minuti golom Jradija, dok je 67. minuti Ganac Said postavio konačni rezultat.

Rijeka je vrlo dominantno došla do osmine finala pobjedom kod četvrtoligaša Radnika iz Križevaca. Domaćin je devet puta morao vaditi loptu iz mreže, četverostruki strijelac je bio Antonio Čolak, hat-trick je zabio Darijo Čanađija, a po jednom su precizni bili Bušnja i Pavičić.

Zelina je s 2:0 dobila NK GOŠK, Istra je s 4:2 slavila na gostovanju kod Sloge NG. Lokomotiv je s minimalnih 1:0 dobila Primorac u Biogradu, Vinogradar je bio uvjerljiv u Pleternici te je upisao 4:0 pobjedu. Šibenik je nakon penala prošao gostovanje kod Nehaja, Marsonia je s 3:0 nadigrala Zagreb, a Krk je s minimalnih 1:0 izbacio Cibaliju.

Još igraju Varaždin i Međimurje.

Ranije su osminu finala, koja se igra 31. listopada, izborili Slaven Belupo, Zadar, Inter i Osijek.