Donna velikim preokretom do polufinala, Čilića zaustavio deseti tenisač svijeta

Donna

Donna Vekić igrat će u polufinalu WTA turnira u San Joseu! Hrvatska tenisačica slavila je u dva seta protiv američke kvalifikantice Kristie Ahn, 178. tenisačice svijeta, kojoj je ovotjedni rezultat najveći uspjeh karijere.

Amerikanka je povela u prvom setu s 5:3, a kod 5:4 imala i set-loptu. No, to je bilo sve.

Donna je nanizala deset uzastopnih gemova te je stigla do slavlja sa 7:5 i 6:0.

Sljedeća suparnica bit će joj druga nositeljica i deseta tenisačica svijeta, Bjeloruskinja Arina Sabalenka. U tri dosadašnja međusobna dvoboja Vekić je dobila sva tri puta, ali zadnje u Cincinnatiju 2017. godine.

Marin Čilić nije u Washingtonu uspio doći do svog prvog ovogodišnjeg ATP polufinala. U četvrtfinalu je poražen od desetog tenisača svijeta, Rusa Daniila Medvjedeva, sa 6:4 i 7:6(7).

Marin nije imao niti jednu break priliku, Rus je zabio 19 aseva, dok je najviše uzbuđenja bilo u tie-breaku drugog seta gdje je Marin kod 5:6 spasio jednu meč-loptu, kod vodstva od 7:6 imao set-loptu, da bi zatim izgubio tri poena u nizu i susret.