Enes Garibović i Vlatka Kiuk osvojili bronce na snažnom Grand Prixu u Samoboru!

Karate Klub Samobor

Enes Garibović osvojio je brončanu medalju u seniorskim borbama, najatraktivnijem dijelu trodnevnog 27. Grand Prixa Croatia u Samoboru.

Garibović je bio uspješan u osnovnom dijelu u konkurenciji 46 seniora te završnicu u kojoj su nastupila najuspješnija četvorica. Izgubio od Iranca Ganjzadeha i Bjelorusa Isakaua, ali je svladao Anesa Čonga s 3-0 i tako osvojio broncu.

U finalnom dijelu natjecanja koje se igralo prema sustavu ‘svatko sa svakim’ u odlučujućem dvoboju Bjelorus Isakau poveo je s 3-0, ali je aktualni teškaški svjetski prvak Iranac Sajad Ganjzadeh preokrenuo rezultat i slavio sa 4-3. Na taj način Ganjzadeh, koji je slavio i prije dvije godine, lani je trijumfirao je naš Anđelo Kvesić, osvojio je i nagradu organizatora u vrijednosti od dvije tisuće eura.

Grand Prix Croatia 2018 Seniors Open – 3rd Place

Objavu dijeli Enes Garibović (@enes.garibovic)

U seniorskim katama do pobjedničkog postolja stigla je Vlatka Kiuk, osvojivši još jednu hrvatsku seniorsku brončanu medalju, Najbolja je bila Bjeloruskinja Marija Fursava, a u muškoj konkurenciji Mađar Botond Nagy.

Na tradicionalnom međunarodnom Grand Prixu Croatia u Samoboru ukupno je sudjelovalo 1763 natjecatelja iz 23 zemlje.

KUMITE-KADETI
Kumite – Kadeti -52
1. FARID AGHAYEV, Azerbaijan National Karate Federation
2. PAVLE DUJAKOVIĆ, Reprezentacija Karate saveza Bosne i Hercegovine
3. MARKO MIHAJLOVIĆ, Karate Federation of Serbia
3. DENISLAV STOYANOV, BULGARIAN NATIONAL TEAM

Kumite – Kadeti -57
1. MAHIR DZUHO, Karate Savez Kantona Sarajevo
2. PATRIZIO ROVELLI, a.s.d. Olimpia Karate Bergamo
3. MATTEO SIMIONATO, CTR Veneto
3. JURAJ ČERNICKÝ, Slovak National Team
Kumite – Kadeti -63
1. MYKYTA SHYLONOSOV, sc NORVEN
2. ANDRIJA FATIC, Omladinac
3. TALE YAGUBOV, Azerbaijan National Karate Federation
3. ŽAN AHLIN, KRANJ

Kumite – Kadeti -70
1. DANIEL BAGITA, Slovak National Team
2. OFEK BERKOVICH, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. ALAN APRILOV, BULGARIAN NATIONAL TEAM
3. KRASEN NIKOLAEV, BULGARIAN NATIONAL TEAM
Kumite – Kadeti +70
1. ROBERTO PETROV, BULGARIAN NATIONAL TEAM
2. NIKOLA ROGOZARSKI, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. MILÁN BILISICS, BVSC-Fighter
3. ALEKSANDAR TRIVUNOVIĆ, ENERGIJA
KUMITE-KADETKINJE
Kumite – Kadetkinje -47
1. FIDAN DADASHOVA, Azerbaijan National Karate Federation
2. POLINA HURENKO, KC NIKA
3. BOGLARKA BIHARY, UTE
3. STAFANIYA SOBALEVA, Belarus Karate Federation

Kumite – Kadetkinje -54
1. ELIZABETA MOLNAR, Karate zveza Slovenije
2. ALEKSANDRA ILANKOVIC, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
3. IRIS KOVAČ, STUDENT
3. ALICE ULIVI, AKS Sesto Fiorentino
Kumite – Kadetkinje +54
1. SANYA PETKOVA, BULGARIAN NATIONAL TEAM
2. PETRA NUIĆ, KK Zanshin Split
3. MIA GRETA ZORKO, STIJENA
3. ANJA RADOVIĆ, Karate Federation of Serbia
KUMITE-JUNIORI
Kumite – Juniori -55
1. STOLE SMILKOVSKI, OLIMPIK
2. MATTEO LANDI, ASD MASTER RAPID SKF
3. ADI ASHKENAZI, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. MUSEIB MAMMADOV, Azerbaijan National Karate Federation

Kumite – Juniori -61
1. DAVID DE FALCO, POLIZIA DI STATO
2. BALSA MILICKOVIC, Omladinac
3. DANIIL PENKRAT, Belarus Karate Federation
3. DOMEN ZIDAR, Karate zveza Slovenije
Kumite – Juniori -68
1. DEVID NHUYEN, Belarus Karate Federation
2. BOJAN BOSKOVIC, Omladinac
3. NGUYEN AN, Karate Klub Sportingbudo
3. MARKO KOSTOV, OLIMPIK

Kumite – Juniori -76
1. ADI GYURIK, Slovak National Team
2. KAPDEBÓ BOTOND, BVSC-Fighter
3. ILIJA RADONJIC, Omladinac
3. TODOR RANCHEV, BULGARIAN NATIONAL TEAM
Kumite – Juniori +76
1. TOMÁŠ KÓSA, Slovak National Team
2. IGOR VRBAN, VELIKA GORICA
3. HAMZA ČAJIĆ, Reprezentacija Karate saveza Bosne i Hercegovine
3. IAN BAŽDAR, SAMOBOR
KUMITE-JUNIORKE
Kumite – Juniorke -48
1. POLINA GURENKO, KC NIKA
2. ALICE ULIVI, AKS Sesto Fiorentino
3. MADINA SADIGOVA, Azerbaijan National Karate Federation
3. NATÁLIA RAJČÁNOVÁ, Slovak National Team

Kumite – Juniorke -53
1. BRUNORI VERONICA, ASD TALARICO KARATE TEAM
2. TEA OSTOJIĆ, Kastav
3. URŠA HABERL, Karate zveza Slovenije
3. DOROTEA RUMENJAK, IPON ZAGREB
Kumite – Juniorke -59
1. IVANA PEROVIC, Karate Federation of Serbia
2. ANJA MILOVANOVIĆ, Karate Federation of Serbia
3. IVET GORANOVA, BULGARIAN NATIONAL TEAM
3. KIMBERLY NELTING, Luxembourg National Team

Kumite – Juniorke +59
1. MARYIA ALIAKSEYEVA, Belarus Karate Federation
2. DINA DURMIŠ, Karate Federation of Serbia
3. DINA MAHMUD, TUZLA – SINBRA
3. NINA JELŽOVÁ, Slovak National Team

KUMITE-U 21 (MUŠKI)
Kumite – U 21 (muški) -60
1. OLEG MELEKHIN, Belarus Karate Federation
2. ULVI GURBANOV, Azerbaijan National Karate Federation
3. ELJAN MAMMADRZAYEV, Azerbaijan National Karate Federation
3. KRISTIJAN LACKOVIĆ, IPON ZAGREB

Kumite – U 21 (muški) -67
1. FERDINÁND TAMÁS, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
2. HARIS POLJO, Karate Savez Kantona Sarajevo
3. STJEPAN ŠTIMAC, STIJENA
3. ROBERTO FERRAIOLO, ASD CUS TORINO
Kumite – U 21 (muški) -75
1. NIKOLA MALOVIC, Omladinac
2. PETAR ZABORSKI, MAKPETROL
3. ANTONIO DE STEFANO, A.S.D. SHIZOKU KARATE AVELLINO
3. ĽUBOŠ DŽAČOVSKÝ, Slovak National Team

Kumite – U 21 (muški) -84
1. PETAR SPASENOVSKI, METALURG
2. HAMZA ČAJIĆ, ORKKA
3. AJDIN VATRIĆ, Reprezentacija Karate saveza Bosne i Hercegovine
3. ALIAKSANDR KURHAN, Belarus Karate Federation
Kumite – U 21 (muški) +84
1. ATTILA JOBA, Slovak National Team
2. MURAD HAJIZADE, Azerbaijan National Karate Federation
3. BOGDAN TRIKOŠ, Karate Federation of Serbia
3. CRISTIAN SCALMANA, FORZA E COSTANZA – Italy
KUMITE-U 21 (ŽENSKI)
Kumite – U 21 (ženski) -50
1. NICOLE MURABITO, ASD CUS TORINO
2. DRAGANA MANGOVSKA, METALURG
3. ANNA PROTSENKO, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
3. JELENA PEHAR, CROHERC

Kumite – U 21 (ženski) -55
1. KRISTINE VICA, SAMURAI LATVIA
2. MONIKA PENDAROVSKA, MAKPETROL
3. VICTORIA ROSEVA, BULGARIAN NATIONAL TEAM
3. BARBARA HABERL, Karate zveza Slovenije
Kumite – U 21 (ženski) -61
1. DELFINA TADIĆ, Neretva
2. SARA STANKO, Shotokan Grosuplje
3. HANA KUKLOVÁ, Slovak National Team
3. SILVIA CARONIA, A.s.d. Athena Club Palermo

Kumite – U 21 (ženski) -68
1. MARINA RADIČEVIĆ, Karate Federation of Serbia
2. DORA CZAGÁNY, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
3. IRENA PRGA, CROHERC
3. ANGELA MOJSOVSKA, MAKPETROL
Kumite – U 21 (ženski) +68
1. MATEA – NOAH MEDIĆ, Neretva
2. TARA ROPRET, Karate Federation of Serbia
3. LINDA STASI, ASD CUS TORINO
3. MIRNESA BEKTAŠ, Reprezentacija Karate saveza Bosne i Hercegovine

KATA-SENIORI
Kata – Seniori (S2)
1. BOTOND NAGY, Hungarian Karate Federation
2. RAMI SHAMILOV, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. GABRIELE PETRONI, ASD MASTER RAPID SKF
3. VLADIMIR MIJAČ, Bar
KATA-SENIORKE
Kata – Seniorke (S3)
1. MARYIA FURSAVA, Belarus Karate Federation
2. LAURA STERCK, Hungarian Karate Federation
3. BISERKA RADULOVIC, Buducnost
3. VLATKA KIUK, SLJEME2

BORILAČKI SPORTOVI