Finalni dan MC Plus Zagreb Winter Cupa u Jelkovcu: Nadam se da ćemo osvojiti ovaj fantatičan turnir!

MC Plus, ZWC, Vedran Tolić

U dvorani Srednje škole Jelkovec u nedjelju se igra velika završnica prestižnog MC Plus Zagreb Winter Cupa, prestižnog turnira za djevojke i mlađe dobne kategorije, koji je tijekom svog višetjednog trajanja ponudio sjajne i uzbudljive utakmice. Stigao je trenutak i za finalne okršaje, kad će biti poznati dobitnici nagrada u U17, U19 i U21 kategorijama te najbolje u konkurenciji djevojaka.

ZWC U-17

U prvoj utakmici dana saznali smo i prvog finalista u kategoriji do 17 godina. U finalu će tako zaigrati kvalitetna Jo-Kom Gradnja koja je u polufinalnom susretu s neočekivano visokih 7:1 slavila nad Dečkima sa zapada. Protivničkog vratara po dva puta prevarili su Bošnjak i Novak, a još po jedan gol Seferovića, Vukelića i Palića samo je potvrdio nadmoć Jo-Kom Gradnje koju je malo ublažio zgoditak Dragaša Selakovića za Dečke sa Zapada u 17. minuti susreta.

”Bili smo bolja momčad, iskoristili smo naše prednosti, bolje smo se postavili, ušli bolje u utakmicu, poveli i dalje je rezultat rekao sve za sebe. Potajno smo se nadali ovakvom ishodu. Puno bi nam značilo osvojiti ovaj turnir jer smo stvarno jaka momčad. Većina je igrača s futsala i ima par nas velikonogometaša. Dobra smo družina i nadam se da ćemo osvojiti ovaj turnir”, izjavio je Filip Novak iz Jo-Kom Gradnje, prve poznate ekipe u finalu U-17 kategorije.

Veliki preokret dogodio se u drugom polufinalu U-17 kategorije u kojem su se sastali Gremba FC te Kartego. Već u prvoj minuti Dujmović je pogodio za vodstvo Grembe FC, ali Balabanić Džoić sa svoja dva gola u petoj i 15. minuti te Šaronja s preciznim šutem u 26. minuti preokreću utakmicu u korist Kartega. Utakmicu je obilježila situacija u 28. minuti ,kada sudac daje žuti karton igraču Kartega Luki Pršlji te pokazuje na šesterac. Kazneni udarac uspješno realizira Groznica te susret dovodi do neizvjesnih 3:2. U sljedećoj minuti crveni karton zaradio je Balabanić Džoić, a u 30. minuti s igračem manje Kartego uspijeva preko Šaronje zabiti još jedan zgoditak. Tako se rezultatom 4:2 ekipa Kartega plasirala se u finale u kojem će im protivnik biti momčad Jo-Kom Gradnje.

”Sve u svemu bila je dobra i čvrsta utakmica. Na kraju smo se izvukli s igračem manje, a to je bilo vrlo teško i naporno. U finalu igramo s Jo-Kom gradnjom koji su po meni najbolja ekipa na turniru. Bit će to još jedna vrlo naporna utakmica za pobjediti i osvojiti turnir. Puno bi nam značilo kada bi ga osvojili jer smo prošle godine ispali na glupi načini u osmini finala i sad nam se sve to vraća”, izjavio je Lukas Mlinarić, vratar Kartega.

U-17 REZULTATI POLUFINALA:
Dečki sa zapada – Jo-Kom Gradnja 1:7 (Dragaš Selaković ; Bošnjak 2, Novak 2, Seferović, Vukelić, Palić)
Gremba FC – Kartego 2:4 (Dujmović, Groznica ; Balabanić Džoić 2, Šaronja 2)

ZWC U-19

Neizvjesnu utakmicu u kojoj se do posljednjih trenutaka nije znao pobjednik odigrali su momčadi Doktori u usponu i Mili i cvjetno društvo. U petoj minuti susreta lopta se nespretno odbila od Milolože te autogolom u vodstvo dolaze Doktori u usponu. Šest minuta kasnije utakmicu u egal stavlja Kristijan Šoljić koji preciznim udarcem loptu šalje iza suparničkog vratara. U nastavku nizale su se prilike s jedne i druge strane, ali lopta nije dirala mrežu. I kada se već mislilo da će se pristupiti Socca penalima, Šoljić još jednom iznenađuje suparnike te dvadeset sekundi prije kraja susreta postiže zgoditak. S dva pogotka Šoljić je svoju ekipu Mili i cvjetno društvo uveo u finale do 19 godina te uvjerljivo postao igrač ove utakmice.

”Osjećaj je sjajan. Dogovorili smo se prije utakmice da ćemo samo igrati obranu, a napad što bude. Na kraju smo imali sreće s golom u zadnjih par sekundi i to je to. Protivnici su bili jaki i želim im svu sreću u susretu za treće mjesto. U finalu od nas možete očekivati čvrstu utakmicu, dobru obranu, opet ćemo dati sve od sebe pa što bude”, kazao je Kristijan Šoljić, dvostruki strijelac za Mili i Cvjetno društvo.

”Nismo imali sreće. Imali smo jako puno šansi, ali nismo ih realizirali. Falilo je malo više smirenosti i koncentracije. Na početku turnira nismo imali neka velika očekivanja, iako ne mogu reći da nismo htjeli stići do finala. Ovo nam je prvi turnir, malo ćemo se bolje upoznati i mislim da ćemo u budućnosti još bolje funkcionirati. Pohvalio bih i dvoranu ovdje u Jelkovcu koja je moderna i sjajna za igranje,” iskreno je rekao Ivan Basović iz ekipe Doktori u usponu.

Kako je MC Plus Zagreb Winter Cup turnir prepun uzbuđenja dokazala je i druga utakmica polufinala, ona između BTP Sesveta i Bruxa, dvije međusobno vrlo dobro znane sesvetske ekipe. Čvrsta utakmica nije dala pogotka sve do 17. minute kada Brux dolazi do vodstva golom Šuškovića-Jakopeca. U vrlo napetom ostatku dvoboja BTP Sesvete vođeni mnogobrojnim navijačima s tribina ubacuju u višu brzinu te s dva gola Jagodina te jednim pogotkom Mamića u posljednjoj minuti utakmice, preokreću rezultat i ulaze u finale MC Plus Zagreb Winter Cupa. Tako će im u završnoj utakmici turnira protivnik biti ekipa Mili i cvjetno društvo.

”Bilo je naporno. Utakmica je bila jako teška i drago mi je da smo pobjedili naše starije kolege iz Sesveta. Svi skupa treniramo i zbog toga mi je još više drago. Nama je ovo još jedna godina u finalu i nadam se da ćemo opet osvojiti” , pun nade bio je dvostruki strijelac u utakmici, Stjepan Jagodin iz BTP Sesveta.

”Prvo bih čestitao ekipi BTP Sesveta za koju sam branio prošle godine. Ako ništa drugo drago mi je da sam izgubio od jedne vrhunske ekipe i talentiranih pojedinaca. Utakmica je bila čvrsta, poveli smo 1:0. Čak sam se u jednom trenutku ponadao da bi to moglo i završiti tako ali je na kraju individualna kvaliteta prevagnula”, rekao je Leonardo Klepac, vratar Bruxa.

U-19 REZULTATI POLUFINALA:
Doktori u usponu – Mili i cvjetno društvo 1:2 (Miloloža (AG) ; Šoljić 2)
BTP Sesvete – Brux 3:1 (Jagodin 2, Mamić ; Šušković – Jakopac)

ZWC U-21

Sliky i prijatelji prvi su poznati finalisti U-21 kategorije na ovogodišnjem izdanju turnira. Njihova sjajna forma i kvaliteta izašla je na vidjelo u polufinalnoj utakmici protiv momčadi Sobe apartmani Zagreb. S dva gola genijalnog Josipa Brkića te jednim pogotkom Komljenovića, Jedvaja i Papca Slikijevi prijatelji slavili su s visokih 5:0 te potvrdili da se zasluženo nalaze među samom elitom ovoga turnira. Sobe apartmani Zagreb, iako s nekoliko sjajnih prilika u utakmici, morat će se ipak boriti za tek treće mjesto.

”Osjećaj pri ulasku u finale je sjajan. Naš Josip Brkić, ali i ostali momci pokazali su stvarno veliku kvalitetu. Prošle godine smo s ekipom Li-La osvojili U-19 kategoriju. Nadam se da ćemo isto to ove godine ponoviti s ovom U-21 kategorijom. Igram već duži niz godina ovaj turnir i stvarno ga je lijepo igrati”, rekao je čuvar mreže Slikijevih prijatelja, Kristijan Kapural.

”Pravi je uspjeh ući među četiri najbolje ekipe na turniru, ali će svejedno ostati žal za time što nismo ostvarili prolazak u finale. Dečki su jednostavno danas bili bolje raspoloženi, iskoristili su naše greške i na kraju je to po nas loše završilo. Trenutna glavna motivacija nam je barem uzeti medalju za treće mjesto i smanjiti tu tugu za finalom”, kazao je voditelj ekipe Sobe apartmani Zagreb Ivica Bekavac – Kvasić.

Do samoga kraja vrlo napetu utakmicu gledali smo u drugom polufinalu U-21 kategorije između momčadi Pudić Prijevoz IM Moto te Caffe bara M&B. Poveo je Pudić u drugoj minuti golom Dakića, ali Kanceljak s dva brza pogotka u 14. i 15. minuti preokreće za prednost Caffe bara M&B. Dru go poluvrijeme glasna podrška navijača s tribina probudila je dečke iz Pudića pa su redom zabijali Mijatović, Rupa i još jednom Dakić, dok je Hoić u pretposljednjoj minuti susreta utakmicu doveo do neizvjesnosti i minimalne razlike od 4:3, ali vremena za više od toga nije bilo. Tako je domaćinska ekipa iz Sesveta – Pudić prijevoz IM-Moto drugi poznati finalist U-21 kategorije koji će se u finalu susresti s vrlo neugodnom ekipom Sliky i prijatelji.

”Ispočetka je bila vrlo teška utakmica. To su sve futsal igrači i vrlo su uigrana ekipa, međutim nismo im ostali dužni. Ipak smo mi s velikog nogometa i neke stvari znamo. Prve tri šanse nismo uspjeli zabiti. Stativa, prečka.. ali na kraju je sve prošlo sjajno. U finalu s ekipom Sliky i prijatelji mislimo odigrati dobru obranu, kao što smo odigrali i na svakoj utakmici na turniru. Oni su jako dobra ekipa, znam neke njihove igrače. Mogu nam napraviti dosta problema u napadu, ali pokušat ćemo to odraditi kako treba i osvojiti ovaj turnir koji je stvarno fantastičan”, izjavio je Josip Dakić, dvostruki strijelac Pudić prijevoz IM-Mota, a ujedno i igrač utakmice polufinala.

U-21 REZULTATI POLUFINALA:
Sliky i prijatelji – Sobe apartmani Zagreb 5:0 (Brkić 2, Komljenović, Jedvaj, Papac)
Pudić prijevoz IM-Moto – Caffe bar M&B 4:3 (Dakić 2, Mijatović, Rupa ; Kanceljak 2, Hoić)

HEP ŽENSKI FUTSALSKI TURNIR

U prvom ženskom polufinalnom dvoboju djevojke iz SC Flegar Splat sastavljene od stroja zvanog MNK Alumnus uspješno su svladale srpsku ekipu Sind rezultatom 7:2. Moramo napomenuti kako je ovo djevojkama iz Srbije prva godina da su uspjele stići do polufinala, a prvi dio prvoga poluvremena dobro su se držale protiv vrlo uigranih djevojaka iz SC Flegar Splat. Tek su u drugom dijelu susreta igračice Jakova Ungarova pokazale svoju pravu snagu i veliku želju za ulaskom u finale, koje ni ove godine nisu željele ispustiti. Činjenica da nikad nisu osvojile ovaj turnir i što su prošle godine ispale u finalu na penale samo im je dodatan poticaj da u ovogodišnjem finalu idu do krajnjih granica. S druge strane, ekipa Sinda ipak još ima priliku kući ne otići praznih ruku, ako briljira u utakmici za treće mjesto.

”Po rezultatu se čini lagana utakmica, ali bilo je sve osim lagano. Znale smo da igramo protiv kvalitetnog protivnika kojeg čine reprezentativke Srbije. Igrale smo svoju igru i zasluženo i pobijedile. Nadam se da ćemo ove godine u finalu pobijediti i da nećemo niti doći u situaciju raspucavanja penala. Puno bi nam značilo kada bismo osvojile ovaj turnir. Nadam se da će ovo biti treća sreća”, kazala je igračica utakmice Petra Bračević iz SC Flegar Splat.

”Suparnice su jedna vrlo kvalitetna ekipa. Nama je cilj bio proći polufinale budući da već tri puta dolazimo na turnir i sanjamo to polufinale. Drago nam je što smo se u toj fazi susrele s curama iz Alumnusa baš zato što je njihov trener izbornik hrvatske reprezentacije i koji svakako tu ekipu čini posebnom. Mi ne idemo pognute glave, dale smo sve od sebe. Pohvalila bih svoju ekipu jer smo se borile do posljednjeg daha. Kod nas u Srbiji ne postoji niti prvenstvo za žene tako da je ovo jedan turnir koji nama daje uvid koliko mi napredujemo iz godine u godinu, a koliko napreduju i ostale ženske ekipe u regiji. Sve je jako dobro organizirano i ovaj turnir se po svemu izdvaja od ostalih turnira. Vraćamo se sigurno i sljedeće godine”, pomno je objasnila Marija Armuš iz srpske ekipe Sind.

Saznali smo i druge finalistice HEP ženskog futsal turnira. Do završne faze turnira i ove godine došle su djevojke iz ŽMNK MC Plus DC Grzela Futura Dental koje su u drugom polufinalnom susretu s visokih 6:1 pobijedile KMN Slovenske Gorice. MC Plus je u ovom polufinalu predvodila Valušek svojim sjajnim golovima i asistencijama, a zabijale su još Pejić, Pezelj i Svorcina. Jedini zgoditak za Slovenske Gorice iz šesterca je postigla Tanja Vrabel. U ženskom finalu MC Plus Zagreb Winter Cupa sučelit će se tako vrlo jake ekipe SC Flegar Splat i ŽMNK MC Plus DC Grzela Futura Dental.

”Znali smo da ova utakmica neće biti jednostavna. Bilo je 1:1 u jednom trenutku, no mislim da smo pokazale volju i želju i na kraju dominirale. S djevojkama iz SC Flegar Splat se jako dobro poznajemo. Igrale smo puno međusobnih utakmica, dosta smo se puta susretale i u finalu tako da će u finalu biti vrlo zanimljivo. Sigurno će oni analizirati nas, ali i mi isto spremamo jednu dobru partiju protiv njih. Bit će to jedno dobro finale, kao i svaki puta”, izjavila je igračica utakmice, Andrea Valušek iz ŽMNK MC Plus DC Grzela Futura Dental.

”Opet smo bili malo prekratki u polufinalu kao i prije dvije godine. Sinoć smo igrali utakmicu četvrtfinala, put iz Zagreba i nazad i još jedna današnja domaćinska utakmica kod nas u Sloveniji rezultirala je i umorom u ovom polufinalu. Vidjelo se da cure nisu bile svježe. Ostaje nam utakmica za treće mjesto. Nadam se da ćemo iskoristiti one prilike koje danas nismo”, iskreno je rekao Dejan Kramberger, voditelj ekipe KMN Slovenske Gorice.

REZULTATI POLUFINALA HEP ŽENSKOG FUTSAL TURNIRA:
SC Flegar Splat – Sind (SRB) 7:2 (Orešić 2, Bračević, Kunštek, Žagar, Brkić, Stipančević ; Milanović, Simić)
ŽMNK MC Plus DC Grzela Futura Dental – KMN Slovenske Gorice (SLO) 6:1 (Valušek 2, Pejić 2, Pezelj, Svorcina ; Vrabel)

Velika završnica MC Plus Zagreb Winter Cupa na rasporedu je u nedjelju, a utakmice u ŠSD Jelkovec započinju od 13 sati.

(Foto: Vedran Tolić)