[FOTO] Nastavlja se natjecanje na Zagreb Winter Cupu: Ovo je Kutija za mlađe uzraste

Keleš

Nije bilo previše vremena za odmor i slavlje, ekipe na MC Plus Zagreb Winter Cup turniru već drugog dana nove 2019. godine kreće u nove pobjede.

Natjecanje se na terenu NC Šalata nastavlja od 13 sati utakmica šesnaestine finala U-19 turnira…

ZWC U-19

U samoj završnici prošle godine atraktivnu utakmicu u kategoriji do 19 godina odigrale su ekipe Caffe bar Boss i Jo-Kom Gradnja. Ranim zgodicima Grdenića i Krpečaneca dečki iz Caffe bara Boss iznenadili su suparnike sastavljene mahom od futsal igrača. U nastavku je Cvišić dva puta precizan, za poravnanje rezultata. U 21. minuti susreta dosuđen je penal za igrače Bossa, ali Krpečanec ne koristi priliku za vodstvo. Njegov udarac sa šest metara odsjeo je na gredi. Jo-Kom Gradnja to je znalački kaznila 15 sekundi prije kraja susreta kada je Fran Vukelić prekrasnim zgoditkom donio pobjedu svojoj momčadi. Ipak, obje ekipe plasirale su se u daljnji krug natjecanja.

”Na početku su nas dečki šokirali s dva brza gola iz naše dvije greške, ali kroz prekide smo se uspjeli vratiti. Suparnici su dečki s velikog nogometa, mi svi treniramo futsal pa nas krasi to što znamo prekide. U zadnjim sekundama Fran je zabio odličan gol i uspjeli smo stići do pobjede. Ovogodišnji turnir mi se više sviđa jer se igra po skupinama, a ne odmah na ispadanje. Kao i svake godine organizacije je vrhunska, nemam primjedbe”, objasnio je Antonijo Papac iz Jo-Kom Gradnje.

”Dosta dobra utakmica. Mi smo ju bolje počeli , a oni bolje završili. Stvarno su dečki uigrani, vidi se da inače igraju futsal, pobijedili su nas na te akcije iz prekida. Nadamo se da će biti više sreće drugi put. Svake se godine vraćamo na ovaj turnir jer je stvarno kvalitetan, a nadamo se da bi ove godine mogli stići do završnice”, rekao je Ivan Cerovski iz Caffe Bara Boss.

Aso-Ponos Krapina osigurala je pobjedu nad Trnavom rezultatom 4:1. Iako je Trnava povela u trećoj minuti susreta, sve ostalo bilo je na strani momčadi iz Krapine. Redom su zabijali Goričan, Mužar, Pasariček i Bračević. Ipak, s jednim porazom te jednom pobjedom u nastavak natjecanja provukli su se i dečki iz Trnave.

”Falilo nam je pola ekipe. Imali smo jednu zamjenu pa je bilo teže igrati. Poveli smo, ali nismo uspjeli zadržati rezultat kada smo trebali. Naš golman i još tri, četiri igrača su iz Trnave. Oni su okupili ovu ekipu, uzeli su prijatelje s fakulteta i iz srednje škole. Mislim da postoji dobra igračka kemija između nas. Pretprošle godine bili smo u finalu, ali čini se kako je ove godine konkurencija jača. Idemo dalje pa ćemo vidjeti”, kazao je Krešimir Gnjidić iz ekipe Trnava.

Kiša zgoditaka s jede i druge strane pala je u drugoj utakmici U-19 kategorije u kojoj su se sastali Balvani i Aso-Ponos Krapina. Pobjedu su tijesnim rezultatom 5:4 odnijeli dečki iz Krapine te tako osigurali prvo mjesto u skupini i prolazak u osminu finala.

”Zagreb Winter Cup igramo otkako je osnovan prije nekoliko godina. Prijavljujemo se jer želimo zimu upotpuniti sportskim aktivnostima. Uz to turnir nam se jako sviđa. Nadam se da ćemo doći do same završnice. Prošle godine smo bili treći, ali ove godine ciljamo na prvo mjesto”, pojasnio nam je svoja očekivanja Patrik Pasariček iz ekipe Aso-Ponos Krapina.

ZWC U-21

Posljednji Boemi sjajno su se snašli u susretu protiv CB Sporta. Dečki predvođeni perspektivnim mladim vratarom Futsal Dinama, Karlom Maloševcem, s visokih 7:0 uspjeli su svladati suparnika te tako potvrditi ulazak u daljnju fazu natjecanja.

”Na ovome turniru niti jedna pobjeda nije lagana. Prvi smo cilj ostvarili. Prvi smo u skupini i nadamo se što višem plasmanu na turniru. Drago mi je da smo ovdje jer turnir je vrlo jak”, kazao je kratko jedan od Posljednjih boema, Jakov Šupe.

ZG Team je minimalnom razlikom 2:1 slavio nad ekipom Slaven Melupo. Iako je momčad Slavena povela u desetoj minuti susreta, šest minuta kasnije Razum zabija za ZG Team i vraća stvari na početak. Prijelomi trenutak susreta dogodio se u posljednjoj minuti, kada Sinković radi prekršaj u kaznenom prostoru, a iz šesterca pogodak za pobjedu zabija Danijel Savičić. Ovakvim ishodom ZG Team osigurao je prvo mjesto u skupini, dok je momčad Slaven Melupa prošla kao drugoplasirana.

”Bilo je teško. Prvo poluvrijeme je bilo izjednačeno. Gubili smo, vratili smo se, nadamo se još boljem rezultatu u nastavku. Iz ekipe smo svi prijatelji. Većina nas je iz Dubrave. Ja sam novi član sastava, ali ova momčad je već tradicionalno na Zagreb Winter Cupu. Ovo je jedan od jačih turnira u Zagrebu, organizacija je na visokom nivou tako da sve pohvale”, izjavio je Lovre Knežević iz ZG Teama.

Ekipa Sliky i prijatelji s 4:0 porazila je MNK Kockare. Momčad sastavljena od igrača omladinskog pogona Uspinjača-Gimke pojačala se Josipom Brkićem, igračem koji je nedavno osvojio Kutiju Šibica i Davidom Matajom koji igra za seniorsku momčad Uspinjača-Gimke. Pojačanje u vidu Brkića urodilo je plodom jer upravo je on zaslužan za dva zgoditka na utakmici, dok su po jedan dodali Mataja i Devčić.

”Vjerujem da je ovaj turnir najbolje što u Zagrebu i okolici ima do 21 godine, tako da će ovo biti jedno teško natjecanje do samoga kraja. Uz Brkića koji je osvojio ovogodišnju Kutiju svakako pucamo na naslov”, izjavio je David Mataja.

”Utakmica je bila i jača od očekivanog. Ovo je uvijek bio zahtjevan turnir, nisam ga još nikad osvojio i želim da se to ove godine ostvari. Dojmovi s Kutije se još nisu slegli. Pokazali smo karakter, nismo promašili niti jedan penal. Zapravo još nismo svjesni kakav smo uspjeh napravili, bez sponzora, bez ikoga. Zagreb Winter Cup je Kutija za mlađe uzraste. To je turnir sa sada već nekoliko godina tradicije i sigurno je najjači u futsalu u regiji. Bilo bi ga stvarno poželjno osvojiti”, objasnio je Josip Brkić.

ZWC – HEP ženski turnir

Utakmicu HEP ženskog futsalskog turnira odigrale su igračice ŽNK Zagreb 041 i ŽNK Odra. Iako niti jedna od te dvije ekipe nije osigurala prolazak u nastavak natjecanja, boljom su se u ovom susretu pokazale velikonogometašice Odre, koje su s po dva zgoditka Čižmešije i Pazarac stigle do pobjede od 4:0.

ZWC U-17

Gosti iz Slovenije, KMN Slovenske Gorice u svojoj prvoj utakmici bili su uvjerljivi protiv Rakovog Potoka. Slovenski igrači uspjeli su četiri puta prevariti suparničkog vratara. Dva puta je zabijao Goznik te po jednom Kostanjevec i Bezjak.

Druga utakmica Slovenskih gorica u kojoj su se sastali s momčadi Apollon prošla je bez pogodaka. Svoje viđenje obje utakmice dao je trener Dejan Kramberger.

”Zadovoljan sam svojim dečkima. Na početku prve utakmice osjetila se trema, ali uspjeli smo pobijediti. Druga utakmica bila je čvrsta, na našu sreću nismo primili zgoditak, ali na nesreću nismo ga niti dali. Po svemu viđenom, bit će vrlo čvrsta konkurencija u nastavku turnira”, kazao je trener KMN Slovenske Gorice te nadodao kako mu je drago što se turnir i ove godine igra po futsalskim pravilima.

Momčad Apollona ipak je uspjela stići do pobjede protiv nogometaša Rakovog Potoka. Rezultat od visokih 8:0 (Gregurić 4, Ćavar 2, Martinec, Ivanuš) osigurao im je prvo mjesto u skupini.

”Naša ekipa dolazi iz Zagorja. Najviše igramo u Krapini i Pregradi. Konkurencija na ovom turniru je zaista dobra. Utakmice su jake. Nadam se da možemo doći što dalje, a možda i osvojiti ovaj turnir za koji smatramo da je odličan. Atmosfera je stvarno sjajna”, izjavio je Karlo Gregurić iz Apollona koji je s četiri postignuta zgoditka bio i igrač utakmice.

Najveće iznenađenje dana priredila je ekipa SDG koja je uspjela minimalnim rezultatom 2:1 (Galić, Šimić / Vukelić) svladati iskusnu Jo-Kom Gradnju. Momčad SDG-a kvartovska je ekipa koja nikada prije nije igrala futsal, ali to upravo i jest čar ovakvoga turnira poput MC Plus Zagreb Winter Cupa. Ipak, i Jo-Kom Gradnja, uz SDG, osigurala je plasman u daljnje natjecanje.

”Utakmica je bila jako teška i tvrda jer smo fizički puno slabija ekipa, ali stvarno smo dali sve od sebe. Ponosan sam na svoje dečke. Mi smo mala kvartovska ekipa koja se skupila, naišli smo na igrače futsala i uspjeli ih pobijediti u njihovom sportu. Ovaj turnir je po meni jako zanimljiv s puno jakih ekipa. Na početku smo očekivali sve poraze, ali pokazali smo da možemo. Jako smo zadovoljni ovakvim ishodom”, objasnio je Dino Tomić iz pobjedničke ekipe SDG.

”Cijelu utakmicu smo bili bolji, ali lopta nas nije htjela. Pogodili smo par vratnica, njihov golman je izvrsno branio i eto…

“Ovo nam je lekcija da se priberemo, da počnemo igrati kako treba i da probamo kao prošle godine doći do finala jer imamo stvarno dobru ekipu. Sastavljeni smo od igrača iz Futsal Dinama i Uspinjača-Gimke. Nadamo se prvom mjestu”, izjavio je Borna Kušlan iz Jo-Kom Gradnje.

ZWC – NC ŠALATA, srijeda 2. siječnja 2019.

13:00 Trnava – Zgodni a nezgodni (U-19, šesnaestina finala)
13:40 SGY – MNK Zagreb Zapad (U-19, šesnaestina finala)
14:20 J&J – MNK Vidimose (U-19, šesnaestina finala)
15:00 Amateri – Gimka pioniri (U-17)
15:40 GS Trgovina – Kamen Ingrad (U-19, šesnaestina finala)
16:20 Gimka pioniri – Dečki sa zapada (U-17)

17:45 Marienloh – CB Tale (U-21)
18:25 BTP Sesvete – Martina’s Caffe bar (U-19, šesnaestina finala)
19:05 CB Tale – MNK MC Plus DC Grzela Futura Dental (U-21)