Gospari u nastavku slomili otpor Žabaca, Splićani bez izgleda kod europskog prvaka

Jug.hr

U hrvatskom derbiju šestog kola skupine B vaterpolske Lige prvaka Jug Croatia osiguranje je u Dubrovniku pobijedio Mladost sa 14:11 (3:3, 3:3, 4:3, 4:2) upisavši i šestu pobjedu u skupini.

Žapci su u drugoj dionici imali i dva pogotka viška (3:5), nakon prvog poluvremena rezultat je bio poravnat, ali su u nastavku Gospari ipak uspjeli slomiti otpor gostiju iz Zagreba.

Prvo ime utakmice bio je fenomenalni Toni Popadić koji je skupio 12 obrana. Po tri gola za Jug zabili su Alexandros Papanastasiou i Xavi Garcia, Loren Fatović, Danil Merkulov i Maro Joković dali su po dva, dok su Hrvoje Benić i Luka Lozina zabili po jedan. Kod Mladosti po tri su gola postigli Antonio Petković i Konstantin Harkov, dva gola dao je Cosmin Radu, a Marino Čagalj, Miloš Ćuk i Branimir Herceg po jedan.

“Nažalost nismo bili dobri u drugom dijelu utakmice. Primili smo previše golova. Prije utakmice smo ukazivali na kontru Juga, a onda od 14 golova primimo četiri iz kontre. Kod igrača više smo u važnim trenucima napravili nekoliko jednostavnih tehničkih grešaka tj. krivih dodavanja. Sve u svemu, pokazali smo da se s Jugom možemo ravnopravno nositi, jedino u slučaju ako vlastite pogreške svedemo na najmanju moguću mjeru,” analizirao je poraz trener Bajić.

Splitski Jadran je u Pireju kod aktualnog prvaka Europe poražen 13:7 (5:3, 2:2, 3:1, 3:1).

Ivan Domagoj Zović i Zvonimir Butić dali su po dva pogotka za Splićane.

U sedmom kolu Jug CO će u Dubrovniku 23. siječnja ugostiti Olympiakos, Mladost gostuje kod Szolnokija, dok Jadran putuje u Veronu kod Sport managementa.

(Foto: jug.hr)