Hajduk tek nakon produžetaka prošao Šibenik, Rijeka ‘slomila’ Varaždin u sudačkoj nadoknadi

Bišćan

U preostalim susretima osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa nije bilo iznenađenja. Dinamo, Slaven, Osijek, Hajduk i Rijeka prošli su u četvrtfinale, a pridružio im se i trećeligaš Vinogradar.

Dinamo je protiv Zeline poveo preko Gavranovića krajem prvog poluvremena, no tek je u završnih desetak minuta uspio postići još tri pogotka (Petković, dva puta Kadzior) , za konačnih 0:4.

Slaven Belupo slomio je otpor Marsonije zahvaljujući pogotku Bogojevića u 60. minuti, a Osijek je u mrežu svog domaćina Krka smjestio pet lopti. Za konačnih 5:1 pobrinuli su se dva puta Dugandžić te po jednom Marić, Hajradinović i Pilj. Jedini strijelac za Krk bio je Brdar.

U dvoboju trećeligaša Vinogradar se susreo s Jadranom LP te pobijedio 4:2. Dvostruki strijelac bio je Prijić, u strijelce Vinogradara upisali su se i Šćrbec i Bjelanović, dok su za goste pogađali Primorac s bijele točke te Šutalo.

Šibenik je nakon 14 minuta utakmice s Hajdukom stigao do prednosti autogolom Ivanovskog, potom u 57. minuti ostao bez isključenog Pecolaja, a gosti iz Splita poravnali su u 87. minuti pogotkom Saida te se otišlo u produžetke. U 119. minuti susreta Jurić pogađa za plasman Hajduka u četvrtfinale.

“Bila je ovo jako teška utakmica, imali smo toliko prigoda, ali lopta jednostavno nije htjela u mrežu. Bili smo bolji, kvalitetniji, ali primili smo rano taj pogodak i onda smo se morali vaditi, a to u Šibeniku nikada nije lako. U Kupu je najbitnije proći, to smo ostvarili, međutim sada je pred nama još zahtjevnija utakmica protiv Gorice,” između ostalog je rekao Hajdukov trener Zoran Vulić nakon utakmice…

Posljednju utakmicu osmine finala odigrali su Varaždin i Rijeka, koja je vodstvo osigurala Puljićevim pogotkom već u trećoj minuti. Poravnao je Benko u 27. minuti, a konačnih 2:1 za goste postavlja Čolak u posljednjoj minuti sudačke nadoknade.

“Zadovoljan sam, znali smo prije utakmice da nas čeka težak protivnik na neugodnom terenu. Drago mi je da su bile ispunjene tribine, vratile su se neke uspomene iz vremena kada je Varteks bio prvoligaš. Zabili smo na vrijeme pogodak i imali još jednu priliku da usmjerimo utakmicu,” rekao je Igor Bišćan nakon pobjede u Varaždin