Hrgović bez sna o olimpijskom zlatu, aktualni svjetski prvak hrvatskom boksaču ostavio broncu

Hrgović, Sinkovići

Filip Hrgović nije uspio ostvariti svoj san i osvojiti zlatnu olimpijsku medalju!

U polufinalu boksačkog turnira u Rio de Janeiru, u kategoriji iznad 91 kilograma, Hrgović je poražen od aktualnog svjetskog prvaka Francuza Tonyja Yoke, koji ga je ove godine već svladao u četvrtfinalu svjetske smotre najboljih.

Hrvatski boksač nije u prve dvije runde pokazao zašto je jedan od najboljih boraca na svijetu i tek je u završnici, kad mu je bio potreban nokaut za pobjedu, krenuo agresivno prema suparniku.

Kako je europski prvak iz 2015. godine trebao boksati cijeli meč.

Suci su na kraju bili podijeljeni, ali Yoka je zasluženo ušao u olimpijsko finale.

Hrgović je osvojio prvu boksačku olimpijsku medalju za Hrvatsku od samostalnosti, a četvrti je naš boksač s osvojenim olimpijskim odličjem, nakon zlata Mate Parlova iz Muenchena 1972. i Antona Josipovića u Los Angelesu 1984., te bronce Damira Škare iz Seula 1988. godine.

Hrgovića su s tribina bodrili brojni hrvatski sportaši, veslači, zlatna braća Sinković i srebrni Damir Martin…

Hrvatska je u Riju, uz Hrgovićevu broncu, već uzela pet zlata (Sara Kolak, Sandra Perković, braća Sinković, Šime Fantela/Igor Marenić i Josip Glasnović) te dva srebra (Damir Martin, Tonči Stipanović), dok nas još u subotu očekuje finale vaterpola i okršaj sa Srbijom za obranu zlata te finale skoka u vis s Blankom Vlašić.

Medalje

BORILAČKI SPORTOVI