Sjajni rezultati na IWAS Svjetskim igrama: Dolaze mladi sportaši koji vrhunskim bavljenjem sportom mogu prevladati svoj invaliditet!

Katanušić

Drugog dana natjecanja na 7. IWAS Svjetskim igrama koje se održavaju u portugalskom Vila Real de Santo Antonio u spojenim kategorijama F32 F51 i F53 atletičar Velimir Šandor u disku s daljinom od 17,59 metara i 773 boda osvojio je zlatno odličje. Srebro je otišlo Litvancu Skucu Skestutisu s 16,81 metrom i 738 bodova. Brončanu medalju osvojio je Miroslav Matić s daljinom od 9,25 metara i 702 boda.

Ivan Katanušić u spojenim kategorijama F42 i F44 osvojio je zlato bacivši disk na daljinu od 50,40 metara i 801 bodom. Srebro je osvojio Josip Slivar s rezultatom od 45,85 metara i 729 bodova.

Pero Sunara u spojenim kategorijama F56 i F57 u kugli osvojio je srebro s daljinom od 10,57 metara.

Petra Štruklec u kategoriji atletičarki niskim rastom osvojila je broncu bacivši disk na 12,63 metra s 612 bodova.

Radovan Halas u kategoriji F51 bacio je čunj na 20,88 metara i osvojio zlatnu medalju.

U plivačkom programu Tomi Brajša u disciplini 200 metara slobodno osvojio je broncu u vremenu osobnog rekorda od 3:33.19. Luka Plemenčić u disciplini 50 metara slobodno s osobnim rekordom od 28.59 doplivao je do brončanog odličja.

U stolnom tenisu zlato su osvojili ekipa Anja Lauš s Rumunjkom Tepelea Loana Monica savladaši Iračanke Maeish Raghad Jabar i Al Oda Noor s 2:0. Do zlata je došla i Marija Martinović s Ruskinjom Aleksandrom Vasileva te Iračankom Al Waieli Hadel pobjedivši Kineskinje s Tajpeha Lu Pi-Chun i Lin Yen Ying s 2:1. Nino Baša u ekipnoj konkurenciji s Rumunjima Iforoza Petru i Dirlea Loan osvojili su zlatno odličje pobjedivšvi Iračane Al Sarraji Ammar i Khalid Challab Adel s 2:0. Srebro je osvojio Borna Zohil u ekipi s Iračaninom Al Adilee Saeed pobjedivši ekipu Portugalaca Mangana Antonia Borgesa i Emidioa Luisa Felipa Goncalvesa s 2:0.

Katanušiću drugo zlato

Posljednjeg dana natjecanja na 7. IWAS svjetskim igrama koje se održavaju u portugalskom Vila Real de Santo Antonio u na rasporedu su bila još samo atletska natjecanja.

U spojenim kategorijama F42 i F44 atletičar Ivan Katanušić bacio je kuglu na 14,03 metra s 834 boda osvojio svoje drugo zlato. Josip Slivar u istoj kategoriji i disciplini s 12,98 metara i 772 boda osvojio svoje drugo srebro.

“Naravno da sam zadovoljan s dva zlata,” poručio je po završetku natjecanja Ivan Katanušić. “Kraj je sezone i možda su daljine manje, što je i realno, jer se polako prebacujemo na bazične pripreme za sljedeću sezonu. U kolovozu nas očekuje Europsko prvenstvo u Berlinu gdje bih želio osvojiti zlata u disku i kugli. Ono što me naročito veseli je atmosfera u reprezentaciji. Dolaze mladi sportaši koji vrhunskim bavljenjem sportom mogu prevladati svoj invaliditet. Nisam razmišljao da sam ovdje bio najuspješniji sportaš, jer to mi nikad nije bio prioritet, već prije svega važan je kolektiv,” zaključio je Ivan.

Deni Černi u kategoriji F33, F54 i F55 daljinom diska od 20,20 metra s 740 bodova osvojio je brončanu medalju.

Albin Vidović u kategoriji F36, F37 i F38 u kugli daljinom od 11,39 metara s 754 boda osvojio je brončanu medalju.

Na kraju 7. IWAS svjetskih igara 25 hrvatskih sportaša u atletici, stolnom tenisu, plivanju i parataekwondou osvojili su osam zlata, sedam srebra i osam brončanih odličja.