IBSA: Hrvatski kuglači ekipno brončani, Markešić i Vučenović europski prvaci u mješovitim parovima

Kuglanje HPO

Na IBSA Europskom prvenstvu u kuglanju za slijepe i slabovidne hrvatska reprezentacija je osvojila zlato i dva srebra u mješovitim parovima, kao i ekipnu broncu u muškoj konkurenciji.

Kombinacija Markešić/Vučenović (B3) je u finalu svladala par iz Slovačke Ježikova/Vrablec, u doigravanju trećeg seta rezultatom 11:8.

Sarapa i Mehulić (B2) su u borbi za zlato poraženi od slovenskog para Padežnik/Lampe. Prvi set dobili su Sarapa/Mehulić (113:112), drugi je pripao Slovencima (110:87). Svaki par je u doigravanju bacio još dvije dodatne kugle i slovenska ekipa je slavila 13:10.

Prošlogodišnji B2 prvaci Jelušić i Šerfez izgubili su u četvrtfinalu od ovogodišnjih osvajača zlatne medalje.

U kategoriji B1 Petra Deša i Stjepan Đunđek, nisu uspjeli obraniti prošlogodišnje prvo mjesto. U finalu su izgubili 2:0 u setovima od para Vogrić/Osolnik iz Slovenije.

Hrvatska muška reprezentacija osvojila je brončano odličje sa srušenih 3853 čunjeva. Najbolji su bili kuglači iz Poljske (3946), dok je srebro pripalo prošlogodišnjim prvacima Europe, kuglačima Slovenije (3884).

Za Hrvatsku su igrali u B1 Đunđek (535) i Milutinović (500), u B2 Jelušić (699) i Ferenčić (673), u B3 Dumenčić (752) i Vučenović (694).