Jug na ‘gostovanju’ u Gružu nadigrao splitski Jadran!

Jug CO

Vaterpolisti Juga Croatia osiguranje stigli su i do druge pobjede u drugom kolu ovosezonske Lige prvaka. Na ‘gostovanju’ u Dubrovniku bili su bolji od splitskog Jadrana s uvjerljivih 13:6 (4:2, 2:1, 4:3, 3:0).

Dvoboj se igrao u Gružu zbog radova na poljudskom bazenu i to je bila velika prednost za Gospare.

Prvu četvrtinu obilježila je sjajna igra Daniila Merkulova, koji je zabio sva četiri pogotka Juga.

Toni Popadić sjajnim je obranama vodio obranu Juga te je na poluvremenu prednost narasla na tri gola viška.

U nastavku još bolja igra ekipe Vjeke Kobešćaka i zasluženo slavlje.

Popadić je samo u prvom dijelu imao 15 obrana, a u posljednjih pet minuta priliku je dobio i Antonio Vukojević. Merkulov je na kraju ostao na četiri postignuta pogotka, dva je dodao Maro Joković, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Loren Fatović, Luka Lončar, Xavi Garcia, Luka Lozina, Filip Kržić, Hrvoje Benić te Alexandros Papanastasiou. Ante Visković bio jedini dvostruki strijelac za Jadran.

Već za sedam dana isti suparnici na istom mjestu igraju i dvoboj regionalne lige.

U skupini B LEN Lige prvaka je i zagrebačka Mladost, koja u subotu na svom bazenu igra protiv njemačkog Spandaua.

(Foto: VK Jug CO)