[VIDEO] Jurčević nadmudrio Dalića i uzeo bod Vatrenima: Trebao sam ranije reagirati

Modrić Baku

Nakon fenomenalne partije u Slovačkoj hrvatska nogometna reprezentacija je podbacila na gostovanju u Azerbajdžanu te je kod selekcije koju s klupe vodi Nikola Jurčević uzela tek jedna bod.

Svjetski viceprvaci su poveli u 11. minuti iz penala kojeg je izborio Petković, a realizirao kapetan i rođendanski slavljenik Luka Modrić.

Izjednačenje domaćima je donio Halilzade, 20-ak minuta prije kraja, poslije spektakularnog prodora, slaloma između hrvatskih reprezentativaca i sjajnog udarca koji je svladao Livakovića.

Slovačka je u Mađarskoj slavila 2:1 pa su Vatreni nakon ovog razočaravajućeg rezultata čak i preuzeli prvo mjesto u skupini. Hrvatska kvalifikacije nastavlja 10. listopada, susretom s Mađarima u Splitu, a tri dana kasnije gostuje kod Walesa.

“Nismo uspjeli osvojiti tri priželjkivana boda. Prvih smo dvadesetak minuta igrali dobro, postigli pogodak, mogli zabiti još dva ili tri, a nakon toga smo se možda malo nesvjesno opustili i dopustili Azerbajdžanu da nam stvara šanse. Tako su i izjednačili, iz nedopustivog solo-prodora, bili su sve bolji kako je utakmica odmicala. Razočarani smo, očekivali smo pobjedu. Izgleda da ne možemo jednostavno, da si moramo zakomplicirati stvari, no imamo još tri susreta i nadam se da ćemo se na kraju plasirati na EP. Imamo sve u svojim rukama, sve je još otvoreno. Na Poljudu protiv Mađarske očekujem dobru atmosferu i podršku te vjerujem u našu pobjedu,” istaknuo je Modrić, koji neće po dobrome pamtiti svoj 34. rođendan.

“Čestitam Azerbajdžanu na dobroj utakmici i osvojenom bodu. Mi smo krenuli dobro, odgovorno, angažirano, stvorili nekoliko šansi te postigli pogodak. Pritom smo im razbranili vratara i već se pri kraju prvog dijela osjetila nervoza u našim redovima jer više nije išlo. U drugom su nam poluvremenu pokušaji bili jalovi, suparniku smo dopustili povratak u igru te su nas kaznili. Zadovoljni ne možemo biti, ni rezultatom ni igrom,” dodao je izbornik Dalić, koji je priznao kako je u nekim trenucima pogrešno reagirao:

“Nakon naše utakmice u Zagrebu rekao sam da će Azerbajdžanci nekoga namučiti, nažalost baš su nama uzeli bodove. Očito smo im veliki motiv, a prikazana borbenost ide im na čast. Mi nismo odradili svoje, a sve je bilo do nas. Osim toga, trebao sam ranije reagirati, pojačati vezni red i pokušati zatvoriti tamo gdje je ‘curilo’. Nama je nedostajao taj drugi pogodak koji bi riješio utakmicu.

“Nakon dvije promašene šanse i Rebića je uhvatila nervoza, ali baš zato ga nisam htio zamijeniti, nego sam mu htio pružiti šansu da ipak postigne pogodak, da se oporavi,” prenosi hns-cff.hr.

Hrvatska u idućem susretu na splitskom Poljudu dočekuje Mađare: “Kiksali smo i zakomplicirali si situaciju koja je mogla biti znatno komotnija. Ipak, moramo ići dalje i spremati se za novu utakmicu.”

Dalić očekuje i povratak Rakitića u ekipu: “Predsjednik Šuker je u pravu i slažem se sa svime što je rekao u nedjelju. Nama treba svaki igrač koji može doći i dati doprinos. Treba nam Ivan Rakitić.”

AZERBAJDŽAN – HRVATSKA 1:1 (0:1)
Kvalifikacije za EP 2020., Skupina E, peto kolo.