Karlović bez finala u Istanbulu, niz Ćorića i Škugora zaustavljen u poluzavršnici Estorila

Karlović, Istanbul Open

Ivo Karlović nije uspio izboriti finale ATP turnira u Istanbulu, nakon poraza u dva seta od 29. tenisača svijeta, Bugarina Grigora Dimitrova.

Div sa Šalate izgubio je u dva tie-breaka, u kojima nije odigrao na pravi način, iako kroz meč suparniku nije dao pravu priliku za oduzimanje svog servisa.

Karlović ipak može biti zadovoljan svojim nastupom u Turskoj, kao treći nositelj stigao je do svoje prve ovosezonske pobjede te je nagovijestio povratak u pravu formu nakon oporavka od ozljede koljena.

Ivan Dodig izgubio je dvoboj kvalifikacija ATP Masters 1000 turnira u Madridu, bolji je u tri seta bio Nijemac Benjamin Becker. Dodig je dobio prvi set, ali je nakon toga osvojio samo tri gema, za konačnih 6:4, 0:6, 3:6.

Mirjana Lučić-Baroni bila je uspješna u španjolskoj prijestolnici, sa 7:6 i 6:2 svladala je Britanku Watson, treću nositeljicu kvalifikacija i 56. igračicu WTA ljestvice.

Hrvatski Davis Cup reprezentativci Borna Ćorić i Franko Škugor ostali su bez finala ATP turnira u Estorilu, nakon poraza od prvih nositelja Kubota i Matkowskog, koji su demonstrirali svoju klasu u dva uvjerljiva seta u kojima su našima prepustili samo dva gema (6:0, 6:2)