Ivo Karlović nije imao previše izgleda u trećem kolu Roland Garrosa protiv Britanca Andyja Murraya, koji je slavio u tri seta za plasman u osminu finala drugog Grand Slam turnira sezone.
Karloviću je to sedmi poraz protiv Škota, u isto toliko međusobnih nastupa, a prvi datira još iz daleke 2007. godine.
Naš 37-godišnji Div sa Šalate tek je u trećem setu pružio pravi otpor, stigao do tie-breaka, ali drugi tenisač svijeta nije dopustio bilo kakvu komplikaciju ovog meča, za konačnih 6:1, 6:4 i 7:6(3).
Quand l’un des meilleurs serveurs rencontre l’un des meilleurs relanceurs/passeurs, ça fait des étincelles ! #RG16 https://t.co/MVda1peUcU
— Roland Garros (@rolandgarros) 27. svibnja 2016.
U pojedinačnoj konkurenciji od hrvatskih predstavnika ostao je samo 19-godišnji Borna Ćorić, koji će u subotu u trećem kolu igrati protiv Španjolca Bautiste Aguta.
U konkurenciji parova uspješna je bila Mirjana Lučić-Baroni, koja je sa Srpkinjom Krunić ušla u treće kolo, pobjedom nad osmim nositeljicama, Amerikankama Atawo i Spears sa 7:6 i 6:3.
U osmini finala suparnice će im biti Kineskinje Xu i Zheng.
U drugom kolu Darija Jurak i Ana Konjuh igraju protiv Gasparyan i Kuznjecove.







