Kapetana hrvatske nogometne reprezentacije Luku Modrića UEFA je proglasila najboljim veznim igračem prošlosezonske Lige prvaka.
Real Madrid prvi je uspio obraniti naslov pobjednika Lige prvaka, a svoj su obol uspjehu Kraljevskog kluba dali i hrvatski reprezentativci Luka Modrić i Mateo Kovačić.
Sjajne partije kapetana Modrića nagrađene su i na današnjem ždrijebu skupina Lige prvaka, kada je Europska nogometna federacija proglasila pobjednike u izboru za najboljeg vratara, braniča, veznjaka i napadača. Upravo je Modrić slavio u kategoriji veznjaka.
“Večer u Cardiffu bila je sjajna, a imali smo posebnu motivaciju znajući da možemo postati prva momčad koja bi obranila naslov. Odigrali smo izvrsno, posebno u drugom poluvremenu, i nismo Juventusu ostavili niti malo šanse,” poručio je Modrić po primitku nagrade, prenosi hns-cff.hr.
Za najboljeg vratara proglašen je Juventusov Gianluigi Buffon, za najboljeg braniča Modrićev i Kovačićev suigrač Sergio Ramos, a i najbolji napadač dolazi iz Real Madrida – Cristiano Ronaldo. Nagradu predsjednika Uefe dobio je Francesco Totti, legenda Rome.
Istom su prigodom uručene Uefine nagrade za najboljeg nogometaša i najbolju nogometašicu u cjelokupnoj protekloj sezoni. Cristiano Ronaldo pobijedio je muškoj konkurenciji – u izboru u kojemu je Luka Modrić završio odličan četvrti – a Lieke Martens slavila je u ženskoj kategoriji.







