Marijan Bašić i Branimir Koloper priredili senzaciju na otvaranju DHB-Pokala!

Marijan Bašić, TuS Ferndorf

Najveću senzaciju prvog kola njemačkog rukometnog Kupa priredio je trećeligaš TuS Ferndorf, koji je s 23:22 izbacio prvoligaša Minden, uz četiri pogotka Marijana Bašića i dva Branimira Kolopera!

Ferndorf je već u nedjelju odigrao i dvoboj s drugoligašem TV Emsdettenom te je 29:23 pobjedom prvi put u povijesti ušao u osminu finalu rukometnog Kupa Njemačke! Bašić je ponovno četiri puta bio precizan, dok je Koloper također dodao dva pogotka.

Branitelj naslova Kiel je s 36:19 nadigrao Spenge, Domagoj Duvnjak nije bio u sastavu, ali je kao predstavnik kluba bio uz momčad.

Berlinski Füchse je s 29:16 svladao trećeligaša Springe. Marko Kopljar, koji je prije početka sezone stigao iz mađarskog Veszprema, postigao je četiri zgoditka, dok je čak i Jakov Gojun sudjelovao u napadačkim akcijama Lisica te je bio precizan tri puta.

Melsungen je deklasirao TV 1893 Neuhausen s 40:22, Marino Marić je u pobjedu ugradio pet golova.

Magdeburg je s 33:20 deklasirao drugoligaše iz Rhein-Vikingsa, uz tri gola Željka Muse. Vladimir Božić je kod poraženih imao šest obrana, a Teo Čorić je postigao dva gola.

Krešimir Kozina je ugradio četiri zgoditka u sigurno slavlje Göppingena nad Heilbronn-Horkheimom (45:26), dok je Ilija Brozović jednom bio precizan u 26:24 pobjedi Hannovera nad Lübbeckeom, za koji se Ante Kaleb nije upisao u listu strijelaca.

Wilhelmshavener je u gostima svladao s 37:23 Aurich, za kojeg je Josip Crnić postigao četiri, a Karlo Oroz tri gola.

SG BBM Bietigheim je nadigrao Longericher s 34:26, uz šest golova Martina Marčeca.

Groß-Bieberaua je poražen kod Eisenacha i nisu im bile dovoljne četiri obrane Juzbašića i tri gola Hrvoja Batinovića.

Hüttenberg je u svojoj dvorani svladao je Pforzheim s 30:22 kod kojeg su po dva pogotka postigli Davor Sruk i Filip Prša.

Iskusni 41-godišnji Dragan Jerković još uvijek stoji među vratnicama, upisao je jednu obranu za Hagen u 29:27 porazu od Leipziga.

RUKOMET