Marin prošao prvu prepreku u Washingtonu, Vekić uspješna u San Joseu nakon trosatne borbe

Čilić, Washington

Marin Čilić slavio je u prvom nastupu na ATP turniru iz Serije 500 u Washingtonu. Peti nositelj je nakon odmora na otvaranju turnira u drugom kolu svladao Rumunja Mariusa Copila, 84. na ATP listi, u dva tie-breaka, rezultatom 7:6(4) i 7:6(4).

U cijelom meču nije bilo oduzimanja servisa suparnika, iako je Marin imao čak deset prilika.

U osmini finala igrat će protiv pobjednika susreta Auger-Aliassime – Opelka.

Donna Vekić igrat će u drugom kolu WTA turnira u američkom San Joseu, nagradnog fonda 876.183 dolara.

Osječanka je postavljena za petu nositeljicu te je nakon tri seta i dva sata i 14 minuta igre slomila otpor Japanke Misaki Doi, 89. tenisačice svijeta, rezultatom 6:4, 3:6 i 6:4.

Bio je to njihov treći međusobni susret i druga pobjeda naše tenisačice koja će u drugom kolu igrati protiv Bjeloruskinje Azarenke, 38. tenisačice svijeta.