Martić izbacila šestu tenisačicu svijeta i aktualnu pobjednicu Roland Garrosa, Marin rutinski krenuo u Indian Wellsu

Petra Martić

Petra Martić ostvarila je još jednu uvjerljivu pobjedu na jakom WTA turniru u Indian Wellsu. Hrvatica je u dva seta slavila protiv aktualne pobjednice Roland Garrosa, Latvijke Ostapenko, trenutno šeste tenisačice svijeta.

U izjednačenom dvoboju Peta je puno bolje koristila svoje break prilike i na kraju je rutinski stigla do pobjede s dva puta po 6:3.

Suparnica u osmini finala joj je Čehinja Vondroušova, 54. s WTA ljestvice, koju je Martić u dva seta već svladala ove godine, u siječnju u Aucklandu.

Uspješan je bio i Marin Čilić, koji je u dva seta nadigrao Mađara Fucsovicsa. Treći tenisač svijeta je u prvom setu prvo propustio šest prilika za oduzimanje suparničkog servisa prije nego je spasio dvije break prilike suparnika kod rezultata 5:5. U 12. igri napokon lomi otpor suparnika i dolazi do prednosti. U drugoj dionici nije bilo toliko drame, Čilić u četvrtom gemu dolazi do breaka i mirno privodi meč kraju, za konačnih 7:5 i 6:3.

Idući protivnik mu je trenutno 31. igrač ATP ljestvice, Nijemac Kohlschreiber, protiv kojeg je igrao više od deset puta. Lani u Wimbledonu na putu do finala ga je svladao u tri seta, dok je 2016. godine u Rotterdamu izgubio.