Mektić preko Pavića do polufinala Acapulca, Dodig u poluzavršnici Dubaija!

Mexico

U velikom hrvatsko-austrijskom okršaju u četvrtfinalu ATP turnira u meksičkom Acapulcu slavili su Nikola Mektić i Alexander Peya, koji su u dva seta nadigrali Matu Pavića i Olivera Maracha.

U izuzetno zanimljivom i izjednačenom dvoboju prvi set je odlučio break u završnici kod rezultata 5:5. U drugoj dionici Pavić i Marach su došli do prednosti, poveli 3:0, vodili 5:2, ali su Mektić i Peya serijom od pet gemova u nizu stigli do pobjede, s dva puta po 7:5.

Za finale će se boriti jedne od najboljih svjetskih kombinacija Jamieja Murraya i Brune Soaresa.

Peya i Mektić su prošlog tjedna igrali završnicu Rio de Janeira te su potvrdili kako su u sjajnoj formi.

U polufinalu ATP turnir u Dubaiju je Ivan Dodig, koji je s Rajeevom Ramom u dva seta o bolji od Haasea i Middelkoopa. Idući suparnici su im Rojer i Tecau.