Mladi Hrvati potvrdili plasman na Euro!

Halilović, U21

Mlada U-21 hrvatska nogometna reprezentacija igrat će sljedeće godine na završnici Europskog prvenstva, zahvaljujući pobjedi kod San Marina u posljednjem kolu kvalifikacija.

Nakon prvog poluvremena nije bilo pogodaka, ali nije se uvukla nervoza u naše redove.

Odmah nakon predaha kapetan Halilović je probio obranu domaćina, dok je uskoro i Vlašić zatresao mrežu suparnika. Pola sata prije kraja Uremović zabija treći gol, dok je Bosančić u 68. minuti zabio za konačnih 4:0.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Proud to be captain of this big team!! EURO 2019 We are coming #cestitam#decki#br#br#mirna#mirna#ah10

Objavu dijeli Alen Halilovic (@alen_halilovic)

Europsko prvenstvo igra se u lipnju iduće godine u Italiji i San Marinu. Nastupit će 12 ekipa, koje će biti raspoređene u tri skupine. Pobjednici skupina i najbolji drugoplasirani izborit će polufinale, ali i nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020. godine. Ždrijeb je u Bologni 23. studenog.

Mlada hrvatska reprezentacija na U-21 Euru će nastupiti nakon 15 godina pauze. Posljednji put je Hrvatska sudjelovala na europskoj smotri davne 2004. godine, kad su u ekipi bili Eduardo, Darijo Srna, Niko Kranjčar, Danijel Pranjić, Marko Babić

(Foto: Instagram)

Hrvatska: Posavec, Mamić, Bosančić, Uremović, Oluić (77′ Bašić), Ivanušec, Šunjić, Vlašić (64′ Fiolić), Halilović, Brekalo, Jakoliš (87′ Babić). Izbornik: N. Gračan.