Nadi pripao dalmatinski derbi na Trnovači, Zmajčeki velikim preokretom do slavlja u Zagrebu

RK Zagreb - RK Ljubljana 29.09.2018

Unatoč jakoj buri i motiviranom domaćinu splitski ragbijaši još jednom su nadvisili vrlo dobru momčad Sinja. Splitska momčad pokazala je prisebnost i taktičku disciplinu tijekom cijelog susreta. U prijelomnim trenucima utakmice tijekom drugog poluvremena znalački je koristila pogreške domaćih igrača, vješto stvarala prednost te rutinirano privela susret u svoju korist, rezultatom 16:35.

Sinj: Žigo, S. Brčić, I Jukić, M. Miloš, Mastelić, Penić, Budimir, T. Miloš, Kuštre, Prološčić, Šolto, Vučemilo,Grčić (5), Filipović, Pavlović (11), Ratković, I. Brčić, D. Jukić, Cvrlje, Brčić-Šušak, Efendić.
Nada: Šarić, Čulić, Perlain, Perić, Kodžić, Ćorić, Đurović, Popović, Antić (5), Rosso (15), Vlajčević (5), Rudić, Burazin, Draganić, Plazibat (10), Bibić, Borozan, Vuletić, Marijančević, Žunić.

Kako smo i najavili vrlo zanimljivo bilo ja na Rudešu u susretu Zagreba i Ljubljane. Domaća momčad odigrala je hrabro i kvalitetno prvo poluvrijeme protiv favoriziranih gostiju. Zgoditkom Krmeka i dva kaznena udarca Roguljića poveli su ‘bijeli lavovi’ 11:0 protiv slovenskog prvaka, ali su Zmajčeki do poluvremena smanjili na 11:8. U nastavku susreta gosti podižu kvalitetu obrane, zatvaraju prilaze svojem prostoru zgoditka te bržim protokom lopte počinju razvlačiti obranu domaće momčadi. Uporno lomivši otpor domaće momčadi do kraja susreta postižu tri zgoditka uz jedno pretvaranje Penka za konačnih 11:25.

Zagreb: Rešković,Galić, Belobrajdić, Zelić, Jurić, Juss, Hasija, Birkić, Roguljić (6), Krmek (5),Livajić, Malec Vukovac, Svaguša, Ban, Fatović, Holjevac, Jurišić, Šuklje, Juričić, Kellet
Ljubljana: Pilko, Šecer, Burnik (3),G. Okič, Sajevič, Troppan, Sambol, I. Okič, Puš, Kadunc (5),Penko (7), Volavšek, Šemrov, Kapun, Fogec, Oruč, Kavčić, Jamnik (10),Jaklič, RezarGantar, Kirn