Nakon što je doživio poraz od Borne Ćorića u odlučujućem dvoboju za ulazak u polufinale Davis Cupa, Amerikanac Jack Sock nije se bolje proveo niti protiv Ive Karlovića, u četvrtfinalu ATP turnira u Washingtonu.
Div sa Šalate je prošli tjedan slavio u Newportu, a odličnu formu nastavio je i na terenima glavnog grada SAD-a. Socka je svladao u dva tie-breaka, 7:6(4) i 7:6(6).
U prvoj dionici Karlović je u 13. igri stekao 5-1 prednost koju je smireno sačuvao do kraja. Drugi set je bio uzbudljiviji, oda tenisača imala su svoje prilike za oduzimanje protivničkog servisa, no, odluka je ponovno pala u tie-breaku. Sock je vodio 4-2, kod 6-5 je imao set-loptu, no, Karlović je bio siguran na svom servisu te je iskoristio svoju prvu meč-loptu, za pobjedu nakon sat i 45 minuta provedenih na terenu.
Za mjesto u finalu iskusni hrvatski tenisač borit će se protiv još jednog Amerikanca, Stevea Johnsona, koji je također u dva tie-breaka svladao sunarodnjaka Johna Isnera. (Foto: Instagram)







