Podravka Vegeta u Norvešku po Ligu prvakinja, Zagrebaši u četvrtoj jakosnoj skupini europske elite

Podravka, Kup, Foto HRS

Rukometašice Podravke Vegete saznale su svoje suparnice u kvalifikacijama za novu sezonu EHF Lige prvakinja.

Osvajačice dvostruke krune putovat će u Norvešku na turnir gdje će joj prve protivnice biti iz nizozemske ekipe Sercodak Dalfsen, dok se u drugom polufinalu sastaju domaće predstavnice iz Glassverketa IF i turske Yenimahalle BSK.

Samo pobjednice tri kvalifikacijska turnira, koji je na rasporedu 10. i 11. rujna, ulaze u elitno europsko klupsko rukometno natjecanje.

“Sve tri grupe su jake, a ovako, na prvi pogled, rekla bih da smo izvukli najjaču skupinu,” rekla je direktorica RK Podravke s.d.d. Božica Palčić, prenosi službena klupska stranica.

“Slabog suparnika nema i ukoliko želimo u Ligu prvakinja, a želimo, onda moramo pobijediti suparnike bez obzira o kome se radilo,” dodala je Palčić.

Zagrebaši u četvrtoj jakosnoj skupini

Rukometaši PPD Zagreba u petak će saznati svoje suparnike u skupina EHF Lige prvaka. Zagrebaši su u četvrtoj jakosnoj skupini, a jedino je sigurno kako neće igrati s danskim Bjerringbro – Silkeborgom.

U elitnom razredu europskog klupskog rukometa ekipe će ponovno biti podijeljene u dvije grupe od osam momčadi, dok će se za svoje mjesto u osmini finala boriti i klubovi smješteni u grupama C i D, nominalno slabije kvalitete. (Foto: HRS)

EHF Liga prvaka, Grupe A/B, nositelji ždrijeba:

1: Telekom Veszprem (HUN), Rhein-Neckar Löwen (GER)
2: FC Barcelona (ESP), KS Kielce (POL)
3: Paris St. Germain (FRA), Vardar Skopje (MKD)
4: RK Zagreb (CRO), Bjerringbro-Silkeborg (DEN)
5: HC Brest Meškov (BLR), Wisla Plock (POL)
6: Pick Szeged (HUN), SG Flensburg-Handewitt (GER)
7: RK Celje (SLO), Kadetten Schaffhausen (SUI)
8: IFK Kristianstad (SWE), THW Kiel (GER)

EHF Liga prvaka, Grupe C/D, nositelji ždrijeba:

1: Naturhouse La Rioja (ESP), HBC Nantes (FRA)
2: Metalurg Skopje (MKD), Team Tvis Holstebro (DEN)
3: HC Motor Zaporožje (UKR), Medvedi Čehov (RUS)
4: Bešiktaš Istanbul (TUR), Montpellier HB (FRA)
5: Dinamo Bukurešt (ROU), Elverum Handball (NOR)
6: Pobjednik kvalifikacija 1 (Gorenje Velenje SLO, Tatran Prešov SVK, Red Boys Differdange LUX, Cocks FIN), Pobjednik kvalifikacija 2 (ABC/Uminho POR, Bergenz handball AUT, Achilles Bocholt BEL, Maccabi Castro Tel Aviv ISR)

RUKOMET