Rukometaši nakon drame produžetaka sa Španjolcima izborili finale Mediteranskih igara

Tarragona 2018

Hrvatska rukometna reprezentacija izborila je finale Mediteranskih igara nakon dramatične pobjede nad domaćinom Španjolskom, rezultatom 32:31 (15:12, 27:27) nakon produžetaka.

Červarovi izabranici imali su na poluvremenu tri pogotka viška, ali su u nastavku dopustili suparniku da ih sustigne i prestigne. Španjolci su pet minuta prije kraja imali minimalnu prednosti, ali su naši rukometaši uspjeli na kraju osigurati produžetak i u dodanom vremenu doći do pobjede. Ključni su bili golovi Davida Mandića i Tina Kontreca

Halil Jaganjac je prednjačio s devet pogodaka, a po pet su dodali Mandić i Jakov Vranković.

Hrvatska je na prošlim Mediteranskim igrama osvojila srebro, a u Tarragoni će pokušati nadmašiti taj rezultat protiv Tunisa, koji je u polufinalu bio bolji od Turske.

Hrvatska: Šunjić, Ašanin; Kontrec 1, Božić Pavletić 2, Jotić 3, Jaganjac 9, Vranković 5, Ravnić, Ereš, Šušnja 2, Šipić 2, Sršen, Mandić 5, Butorac 2, Medić, Kaleb.

(Foto: Tarragona 2018)