Šetka: Možemo se nadati Ligi prvaka, bilo bi to sjajno!

VK Jadran Split

Vaterpolisti splitskog Jadrana svladali su imenjaka iz Herceg Novog s 11:9 (2:3, 5:2, 4:3, 0:1) te će u srijedu u Crnoj Gori pokušati obraniti prednost i izboriti nastup u Ligi prvaka.

Zbog radova na poljudskom bazenu ekipa Ivana Asića utakmicu je odigrala na zadarskom Višnjiku.

Šteta je što prednost na kraju nije bila i uvjerljivija…

“Smatram da je rezultat dobar jer smo doživjeli velike promjene unutar sastava i ovo je praktički bila naša prva ozbiljnija utakmica. Svejedno, uvjeren sam da do uzvrata možemo popraviti uočene pogreške i nadati se i Ligi prvaka. Bilo bi to sjajno,” kazao je Anđelo Šetka, igrač splitskog Jadrana, prenosi službena klupska stranica.

Gosti su u 14. minuti posljednji put imali prednost (4:5), ali nakon toga su Splićani imali seriju od pet uzastopnih golova. Prije posljednjih osam minuta na semaforu je bilo 11:8, a jedini gol u četvrtoj četvrtini gosti su zabili u minutu prije kraja dvoboja.

Marin Delić je s četiri pogotka bio najbolji strijelac, dva gola postigao je Šetka, a po jedan su dodali Popović, Butić, Kunac, Visković i Kovačić.

U Ligi prvaka već su dubrovački Jug CO i zagrebačka Mladost. (Foto: VK Jadran Split)