Sjajna Ana Konjuh u dramatičnom okršaju izbacila devetu igračicu svijeta i prvi put ušla u osminu finala Wimbledona!

Ana Konjuh

Ana Konjuh po prvi puta u svojoj kratkoj profesionalnoj karijeri izborila je osminu finala Wimbledona! Naša mlada tenisačica u tri je seta, nakon više od dva i pol sata borbe, svladala devetu s WTA ljestvice, Slovakinju Domeniku Cibulkovu.

Bio je to meč pun uspona i padova za Konjuh! U prvom setu je gubila 5:1, stigla do izjednačenja pa kod zaostatka 6:5 spasila dvije set-lopte i onda u tie-breaku sa 7-3 doći do početne prednost. Imala je Ana svoje prilike i u drugoj dionici. Odmah je ostala bez svog servisa da bi već u idućem gemu propustila šest prilika za break. U sedmoj igri je još jednom izgubila svoj početni udarac, što je odmah u idućem nadoknadila, ali je nakon toga Slovakinja ipak novim breakom uspjela doći do izjednačenja.

Prava drama tek se odvijala u odlučujućem setu. Ana je maestralno osvojila četiri gema u nizu, povela i s 5:1. Cibulkova tada ulazi u seriju, stiže na 5:4, ali Konjuh je u ključnom trenutku meča sigurna na svom početnom udarcu i efektno dolazi do slavlja, za konačnih 7:6, 3:6 i 6:4.

Za četvrtfinale Wimbledona borit će se protiv bolje iz dvoboja Venus Williams i Japanke Osaka.