Subotić: Ovo nije prava slika Cibone! Naglić: Porazi su ostavili traga, ekipa nema sigurnost!

Cibona, Željko Bakšaj, Gordan Laušić

U šestom kolu regionalne ABA lige košarkaši Cibone poraženi su kod kuće od Partizana 74:90, dok je Zadar izgubio na gostovanju kod Mornara u crnogorskom Baru 80:70.

“Nemam što puno reći. Nismo bili pravi, nismo imali energije. Probudili smo se krajem treće i četvrte četvrtine. Imali smo šansu preokrenuti utakmicu, ali da smo i preokrenuli to ne bi bilo pošteno. Bili smo neprepoznatljivi. Nismo bili ona ista momčad od prije nekoliko dana. Moramo se skupiti i trenirati do sljedećega vikenda i utakmice u Beogradu,” izjavio je nakon utakmice trener Cibone Slobodan Subotić.

“Ovo nije prava slika Cibone. Promašili smo mnogo otvorenih šuteva, postotak za dva poena bio nam je jako loš. Niska petorka je uspjela vratiti rezultat, no nije pogađala. Moramo naći neko rješenje u kreaciji igre”, dodao je strateg Vukova.

Cibona: Bilinovac, Uljarević, Young 20, Žorić 20, Ćorić, Melvin 9, Novačić , Bošnjak 8, Rozić 12, Gospić 3, Tomas 2, Bušma

Trener Zadra Aramis Naglić bio je realan: “Čestitke Mornaru na zasluženo osvojenim bodovima. Očekivali smo puno od ove utakmice jer nam su nam pobjede nasušna potreba da bismo vratili samopouzdanje. Izuzetno je teško raditi i igrati kada su iza vas porazi te problemi koji su nas pratili kroz pripremno razdoblje. Osim toga, imali smo izuzetno težak raspored na početku ABA lige, uglavnom s protivnicima koji ciljaju na gornji dio ljestvice – Cedevita, Budućnost i FMP vani, Partizan kod kuće. Odigrali smo četiri utakmice u gostima u prvih šest kola, porazi su ostavili traga, ekipa nema sigurnost, ne znamo otvoriti utakmicu tako da je dobijemo i to nam je veliki problem. Neće nam biti lako ni u nastavku, čeka nas utakmica s Igokeom koja je, po mom sudu, prijelomna za nas u ovom prvom dijelu lige.“

U idućem kolu Zadar u petak dočekuje Igokeu, u subotu Cibona gostuje kod FMP-a, aCedevita dočekuje ljubljansku Olimpiju.  (Foto: Cibona, Željko Bakšaj, Gordan Laušić)