Vatreni Euro otvaraju na Wembleyju, dvije utakmice skupine igraju u Glasgowu: Najvažnije je da svi igrači budu zdravi i spremni

euro

U Bukureštu je održan ždrijeb skupina Europskog prvenstva 2020. godine, na kojemu će sudjelovati i aktualni svjetski doprvak Hrvatska.

Hrvatskoj je nadolazeća europska smotra 11. veliko natjecanje od samostalnosti, a ples kuglica u rumunjskoj prijestolnici Vatrene je smjestio u Skupinu D, koja će biti odigrana u Londonu i Glasgowu.

Izabranici Zlatka Dalića tako će zaigrati protiv Engleske (14. lipnja, London), Češke (19. lipnja, Glasgow) i pobjednika doigravanja puta C (23. lipnja, Glasgow). Za preostalo će se mjesto u ožujku iduće godine natjecati Škotska, Norveška, Srbija i Izrael.

“Nisam nezadovoljan skupinom, no znamo da nema lakih suparnika i lakih utakmica. Bilo nam je važno izbjeći Portugal iz treće jakosne skupine, a ponovno smo dobili Engleze, s kojima ćemo na Wembleyju otvoriti svoj nastup na Europskom prvenstvu. Bit će nam jako teško, no spremni smo na to. Najvažnije je da svi igrači budu zdravi i spremni”, sažeo je hrvatski izbornik Zlatko Dalić.

“Mislim da nas je engleski izbornik htio izbjeći, tako smo razgovarali prije ždrijeba, no nismo si to uspjeli priuštiti ni on niti ja. Englezi su moćna momčad, pogotovo na Wembleyju, no imat ćemo i mi svoju podršku u toj reprizi Lige nacija i polufinala Svjetskog prvenstva”, dodao je.

Stručni će stožer biti spreman na sve opcije kada se kompletira sastav skupine.

“Nepoznavanje trećeg suparnika u skupini malo otežava pripremu, no vidjet ćemo tko će proći u ožujku. Tko god prođe, bit će nezgodan, no posebno bi nezgodni mogli biti Škoti kao domaćini u Glasgowu, a Srbija također ima dobru reprezentaciju”, kaže Dalić.

Hrvatska će baza, po svemu sudeći, također biti na Otoku.

“S obzirom da igramo u Londonu i Glasgowu, mislim da je najbolje i najkvalitetnije rješenje tamo naći pravi kamp te tamo boraviti za vrijeme Europskog prvenstva”, zaključio je izbornik.

EP 2020., ždrijeb skupina (RASPORED UTAKMICA)

Skupina A (Rim i Baku): Italija, Švicarska, Turska, Wales
Skupina B (Kopenhagen i St. Peterburg): Belgija, Rusija, Danska, Finska
Skupina C (Amsterdam i Bukurešt): Ukrajina, Nizozemska, Austrija, pobjednik D/A
Skupina D (London i Glasgow): Engleska, Hrvatska, Češka, pobjednik C
Skupina E (Bilbao i Dublin): Španjolska, Poljska, Švedska, pobjednik B
Skupina F (München i Budimpešta): Njemačka, Francuska, Portugal, pobjednik A/D

NOGOMET