Važno slavlje Gospara, u Gružu pao vodeći Olympiakos!

VK Jug CO

Vaterpolisti Juga CO ostvarili su veliku i važnu pobjedu u ovosezonskoj Ligi prvaka. Na svom Gružu svladali su grčki Olympiakos s 10:8 (4:2, 2:1, 2:3, 2:2), kojem je to prvi poraz u sezoni.

Gospari su u trećoj četvrtini imali i četiri pogotka prednosti (8:4), ali su gosti pet minuta prije kraja stigli samo na gol zaostatka te su propustili napad za izjednačenje.

Rašović je prekinuo crnu seriju domaćih, a minutu i pol prije kraja Luka Lozina postavio je u kontri konačni rezultat, nakon promašaja Obradovića.

Kapetan Marko Bijač skupio je 12 obrana, Maro Joković zabio je tri gola, dok su Loren Fatović i Garcia dodali po dva. Kod gostiju Bušlje i Fountoulis postigli su po dva pogotka.

Ekipa Vjeke Kobešćaka u sljedećem kolu 28. veljače gostuje u Budimpešti kod OSC-a, koji je večeras remizirao na gostovanju u Moskvi. Dubrovčani i dalje imaju realne šanse za plasman na završni Final 8 turnir, koji se od 6. do 9. lipnja igra u talijasnkoj Genovi.

Jug Croatia osiguranje: Bijač 12, Macan, Fatović 2, Lončar, Joković 3, Garcia 2, Ivanković, Rašović 1, Renzuto, Pavličević 1, Benić, Lozina 1, Jarak. Trener: Vjeko Kobešćak.